Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Bilet autobusowy na karcie płatniczej. Mennica Polska rusza z ofertą

10
Podziel się:

Mennica Polska zakłada, że w tym roku ruszy z ofertą dla miast opracowanego przez spółkę systemu pobierania opłat za przejazdy komunikacją miejską. Zamiast biletu wystarczy karta płatnicza.

Bilet autobusowy na karcie płatniczej. Mennica Polska rusza z ofertą
(Jakub Wysocki/REPORTER)

Mennica Polska zakłada, że w tym roku ruszy z ofertą dla miast, opracowanego przez spółkę systemu pobierania opłat za przejazdy komunikacją miejską. Zamiast biletu wystarczy sama karta bankomatowa.

Mennica Polska stworzyła mechanizm o nazwie "Open Payment System". Ma on umożliwić płatności w komunikacji miejskiej bez wykorzystania biletów.

- Pilotażowe wdrożenia wypadły bardzo dobrze i obecnie rozpoczynamy rozmowy z miastami. Efektów finansowych oczekujemy od przyszłego roku - powiedział Grzegorz Zambrzycki, prezes spółki.

W systemie, który oferuje Mennica Polska nośnikiem biletu jest karta bankomatowa. Spółka zbudowała rozwiązanie, które łączy się z serwerami takich operatorów, jak Visa czy MasterCard.

- Mamy grupę miast, z którymi zaczynamy rozmowy o komercyjnym wdrożeniu. Jako, że jest to rozwiązanie software'owe, nie wiąże się z koniecznością ponoszenia istotnych nakładów inwestycyjnych. Znacząco obniża to propozycję cenową dla miast. Pozwoli też wyeliminować m.in. druk biletów jednorazowych - wskazał prezes Mennicy.

Spodziewa się on w efekcie stabilnego wzrostu segmentu płatniczego grupy w 2017 r. na dotychczasowej bazie. Prezes wskazał też, że Mennica chce sprzedawać ten system "operatorsko", lub na zamówienie z hardware.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Realizuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 1998 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(10)
WS
7 lat temu
I przyjdzie "kontroler" przebieraniec i ściągnie nam dane z karty bankomatowej. SUPER!!!!!!!
BUSOMAT PL
7 lat temu
Bardzo fajna sprawa w przypadku autobusów
Zły
7 lat temu
Zniewolenie pod bankowym butem, niedługo pożyjemy a wody nie kupisz bez karty bankomatowej. To dopiero jest władza.
j
7 lat temu
W Jaworznie (śląskie) już to mamy! Zresztą w autobusach jest od dawna też wifi i automaty na bilety okresowe. Super :)
Katowice
7 lat temu
W Katowicach i miastach ościennych jest ŚKUP to dopiero jest porażka!