Notowania

Bilet autobusowy na karcie płatniczej. Mennica Polska rusza z ofertą

Mennica Polska zakłada, że w tym roku ruszy z ofertą dla miast opracowanego przez spółkę systemu pobierania opłat za przejazdy komunikacją miejską. Zamiast biletu wystarczy karta płatnicza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Wysocki/REPORTER)

Mennica Polska zakłada, że w tym roku ruszy z ofertą dla miast, opracowanego przez spółkę systemu pobierania opłat za przejazdy komunikacją miejską. Zamiast biletu wystarczy sama karta bankomatowa.

Mennica Polska stworzyła mechanizm o nazwie "Open Payment System". Ma on umożliwić płatności w komunikacji miejskiej bez wykorzystania biletów.

- Pilotażowe wdrożenia wypadły bardzo dobrze i obecnie rozpoczynamy rozmowy z miastami. Efektów finansowych oczekujemy od przyszłego roku - powiedział Grzegorz Zambrzycki, prezes spółki.

W systemie, który oferuje Mennica Polska nośnikiem biletu jest karta bankomatowa. Spółka zbudowała rozwiązanie, które łączy się z serwerami takich operatorów, jak Visa czy MasterCard.

- Mamy grupę miast, z którymi zaczynamy rozmowy o komercyjnym wdrożeniu. Jako, że jest to rozwiązanie software'owe, nie wiąże się z koniecznością ponoszenia istotnych nakładów inwestycyjnych. Znacząco obniża to propozycję cenową dla miast. Pozwoli też wyeliminować m.in. druk biletów jednorazowych - wskazał prezes Mennicy.

Spodziewa się on w efekcie stabilnego wzrostu segmentu płatniczego grupy w 2017 r. na dotychczasowej bazie. Prezes wskazał też, że Mennica chce sprzedawać ten system "operatorsko", lub na zamówienie z hardware.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Realizuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 1998 r.

Tagi: technologie, mnc, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-03-2017

kamyk15Płacenie za przejazd kartą bankomatową jest super.Technika idzie do przodu.Niedawno odwiedziłem Anglię.Tam bilet kupuje się w kiosku,doładowanie w … Czytaj całość

09-03-2017

21iHelikopterów nie ma i nie będzie - haraszo Wojska pancerne w rozsypce - haraszo Kadra oficerska w rozsypce - haraszo Rakiet p-lot nie ma i nie będzie … Czytaj całość

09-03-2017

21iHelikopterów nie ma i nie będzie - haraszo Wojska pancerne w rozsypce - haraszo Kadra oficerska w rozsypce - haraszo Rakiet p-lot nie ma i nie będzie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)