Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Merkel grozi nowymi sankcjami wobec Rosji

0
Podziel się:

Szefowa niemieckiego rządu powiedziała, że będzie to tematem sobotniego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli.

Angela Merkel  i Petro Poroszenko
Angela Merkel i Petro Poroszenko (PAP/EPA)

Wobec pogłębiającego się konfliktu na wschodzie Ukrainy kanclerz Niemiec Angela Merkel nie wyklucza zaostrzenia sankcji wobec Rosji. Szefowa niemieckiego rządu powiedziała, że będzie to tematem sobotniego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli.

_ - Zawsze jasno dawaliśmy do zrozumienia, że przy dalszej eskalacji konfliktu będziemy musieli rozmawiać o dalszych sankcjach. Sprawa będzie poruszana podczas szczytu i będziemy musieli się zastanowić jak reagujemy- powiedziała kanclerz Niemiec. _

Merkel zastrzegła, że Unia chce dyplomatycznego rozwiązania kryzysu, ale widać wyraźnie, że w ostatnich dniach sytuacja na wschodzie Ukrainy się pogorszyła.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel o sytuacji na Ukrainie. Będzie przełom? Jutro w Mińsku odbędzie się szczyt z udziałem Ukrainy, Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Unii Europejskiej. W rozmowach będą uczestniczyli prezydenci Poroszenko i Putin.
Niemcy potwierdzają. Merkel pojedzie do Kijowa Byłaby to pierwsza wizyta na Ukrainie od rozpoczęcia kryzysu w tym kraju.
Kontrofensywa wojsk rosyjskich na Ukrainie? Dowodem na postępowanie Rosji są pogrzeby zabitych żołnierzy oraz transport rannych do Petersburga, gdzie mają przejść leczenie. Waszyngton jest zaniepokojony atakiem na Nowoazowsk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)