Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merlin Group wypuści nowe akcje. Chce przejąć znak towarowy merlin.pl

1
Podziel się:

Zarząd Merlin Group zdecydował o podniesieniu kapitału zakładowego. Wyemituje nowe akcje by przejąć znak towarowy merlin.pl za 14 mln zł.

Merlin Group wypuści nowe akcje. Chce przejąć znak towarowy merlin.pl
(zrzut ekranu merlin.pl)
bESurQgl

Zarząd Merlin Group zdecydował o podniesieniu kapitału zakładowego. Wyemituje nowe akcje, by przejąć znak towarowy merlin.pl za 14 mln zł.

Uchwałę o emisji nowej akcji zarząd podjął by wykonać zobowiązania z umowy inwestycyjnej z 20 czerwca. Merlin Group zawarł wtedy porozumienie z Czerwoną Torebką, FIZ Sowiniec oraz Szósta - Czerwona Torebka SA sp.k. Wykupi od nich 100 proc. akcji spółki Magnus w upadłości układowej w zamian za objęcie 13,82 mln akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Merlin Group.

Celem transakcji jest przejęcie przez grup Merlin praw do znaku towarowego merlin.pl. Merlin Group wyjaśniał w czerwcu, że nabycie własności 100 proc. akcji spółki Magus zabezpieczy interesy grupy emitenta poprzez przejęcie kontroli nad prawami do znaku towarowego.

bESurQgn

Wartość godziwa akcji znajdującej się w upadłości spółki Magus została ustalona na podstawie opinii biegłego rewidenta z 4 lipca na kwotę 14,07 mln zł, w związku z czym cena emisyjna akcji serii H ustalona została na kwotę 1,02 zł każda akcja.

O nowej emisji zdecydował zarząd Merlin Group na mocy przysługującego mu upoważnienia w ramach kapitału docelowego. Podwyższenie będzie o kwotę 1 382 tys. zł do 6 515,5 tys. zł. Rada nadzorcza wyraziła zgodę na wyłączenie prawa poboru 13,82 mln nowych akcji serii H.

Merlin Group jest notowany na NewConnect. Jego akcje od trzech miesięcy poruszają się w granicach kursu 1,30 zł.

Notowania akcji Merlin Group w tym roku

bESurQgt

Czerwona Torebka to grupa handlowa, która zadebiutowała na warszawskiej giełdzie 28 grudnia 2012 r.

bESurQgO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
olek
4 lata temu
juz mnie to nie rusza, od roku wyciagam po 10 tys miesiecznie siedzac w domu. juz nie musze zrywac sie z rana do roboty czujny kazdy moze tak zarabiac, chociazby tu: tabletcash.cf