Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
12.06.2006 12:03

MF podtrzymuje prognozy gospodarcze na 2007 rok

Ministerstwo Finansów podtrzymuje w założeniach do przyszłorocznego budżetu prognozy wzrostu PKB i inflacji średniorocznej w 2007 roku na poziomie odpowiednio: 4,6 proc. i 1,9 proc. Deficyt ma wynosić - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami członków rządu - około 30 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ministerstwo Finansów podtrzymuje w założeniach do przyszłorocznego budżetu prognozy wzrostu PKB i inflacji średniorocznej w 2007 roku na poziomie odpowiednio: 4,6 proc. i 1,9 proc. Deficyt ma wynosić - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami członków rządu - około 30 mld zł - poinformowało PAP w poniedziałek źródło rządowe.

Deficyt (według założeń) wyniesie około 30 mld zł, jest tak, jak wcześniej planowano. Nie zmieniamy także na razie prognoz makro, upłynęło zbyt mało czasu od ich publikacji - powiedziało PAP źródło.

MF na początku maja przedstawiło rządowi prognozy makro służące do sporządzenia budżetu na przyszły rok. Według tych prognoz wzrost PKB wyniesie w 2007 roku około 4,6 proc., zaś inflacja średnioroczna ukształtuje się na poziomie 1,9 proc. Źródłem wzrostu gospodarczego według MF będzie głównie popyt krajowy wynikający ze wzrostu konsumpcji prywatnej i aktywności inwestycyjnej.

Inflacja ma być kształtowana poprzez stopniowe przyspieszenie dynamiki popytu krajowego, przy nadal wysokiej stopie bezrobocia i spodziewanej aprecjacji złotego.

Rząd we wtorek 13 czerwca zajmie się założeniami do budżetu na 2007 rok.

Tagi: gospodarka, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz