Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
MFW o PKB Polski. Publikacja nowych danych

MFW o PKB Polski. Publikacja nowych danych

Fot. Shutterstock/Drop of Light

Ważne prognozy dla polskiej gospodarki. Ekonomiści MFW zakładają, że PKB Polski w 2017 r. może sięgnąć 3,6 proc., a deficyt sektora general government czyli instytucji rządowych i samorządowych - 2,9 proc.

"Realny wzrost PKB w 2017 r. przyspieszy do 3,6 proc. wspierany przez silniejszą absorpcję środków unijnych, solidną konsumpcję indywidualną i umiarkowane odbicie inwestycji prywatnych ze względu na wspierający popyt zewnętrzny" - napisano.

"W średnim terminie niekorzystne tendencje demograficzne, wpłyną na dynamikę zatrudnienia i ściągną tempo wzrostu PKB do poziomu potencjalnego, czyli ok. 2,7 proc. przed 2022 rokiem, pomimo umiarkowanej poprawy w inwestycjach i wzrostu ogólnej wydajności produkcji" - dodano.

Ekonomiści MFW prognozują, że deficyt sektora general government wyniesie w 2017 roku 2,9 proc.

Wzrost stóp procentowych. Bomba kredytowa gorsza od franków?

"Z deficytem budżetowym na poziomie prawie 3 proc. PKB, priorytetem polityki fiskalnej jest uniknięcie przekroczenia limitu wyznaczonego przez procedurę nadmiernego deficytu i rozpoczęcie konsolidacji w jak najszybszym terminie, by skorzystać z obecnego momentu cyklu, by osiągnąć średnioterminowy cel deficytu strukturalnego na poziomie 1 proc. PKB" - napisali.

prognoza, mfw, pkb polski
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
anastazja
2017-07-18 12:24
To tak jak chora babcia mająca 3,6 sztuk majtek { bo jedne były już mocno sfatygowane} a usikała 3 razy dziennie to nie ma jak zmienić na nowe,musi nosić te sfatygowane i szybko prać pozostałe bo inaczej nasika na nogi lub na podłogę . Jak jej te stare odmówią funkcjonalności to wtedy będzie mieć trzy i wszystkie posika . Co trzeba zrobić ? albo kupić więcej majtek albo nie sikać . Co zrobią politycy ? kupią więcej majtek ale muszą się zadłużyć . Jak wspaniale się zadłużać i nie musieć niczego spłacać !
Sony
2017-07-18 01:18
Pani Pachnik nie jest taka anonimowa, a jej synowie na warszawskich salonach w latach 2000-2005 brylowali i zadawali się z tzw miastem. Kiedyś jej syn jak mu CL 600 zabrała to się nawet popłakał :)
kasz27
2017-07-17 20:17

PKB Polski w 2017 r. może sięgnąć 3,6 proc.

Ludzie nie PKB tylko wzrost PKB. Taki błąd na portalu ekonomicznym to naprawdę wstyd.