Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kto na ministra cyfryzacji? Dworczyk: nazwisko następcy Streżyńskiej za kilka dni

W najbliższych dniach zapewne poznamy nazwisko nowego ministra cyfryzacji - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Olszewski)
W ciągu kilku dni możemy poznać nazwisko następcy Anny Streżyńskiej.

Ministerstwo Cyfryzacji jest jedynym resortem, który po rekonstrukcji rządu nie doczekał się nowego szefa. Dotychczasowy minister cyfryzacji Anna Streżyńska była jednym z pięciu ministrów, którzy na skutek rekonstrukcji wypadli z rządu Mateusza Morawieckiego.

We wszystkich pozostałych przypadkach ministerstwa od razu dostały nowe kierownictwo. W przypadku resortu cyfryzacji nowego szefa po prostu nie ma, a tymczasowo nadzór nad ministerstwem pełni Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: * *Co z Mieszkaniem+ po rekonstrukcji rzadu?

Usunięcie Streżyńskiej ze stanowiska i brak informacji, kto ją zastąpi, wzbudziło szereg wątpliwości co do dalszego losu ministerstwa. Sama Streżyńska w pierwszym tweecie po dymisji napisała, że uznaje to za komunikat, że resort zostanie rozwiązany. Kilka godzin później rząd poinformował jednak, że ministerstwo zostaje, trzeba tylko poczekać na nominację nowego szefa.

We wtorek Dworczyk poinformował, że premier już wie, kto zastąpi Streżyńską. Szef kancelarii premiera poprosił, by pozwolić Morawieckiemu zakomunikować zmianę w "stosownym czasie".

Tagi: rekonstrukcja, michał dworczyk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2018

lekto jest tak jak pracownik narzeka na swojego szefa, a jest powiedzenie:"szanuj szefa swego, bo możesz mieć gorszego" pracownicy ministerstwa … Czytaj całość

16-01-2018

klonToż to proste jak brocha wraca na premiera to Marawiecki na ministra cyfryzacji ...Nareszcie weżmie się za służbę zdrowia

16-01-2018

białydworczyk a czy on potrafi coś więcej poza zaszczekiwaniem rozmówców.

Rozwiń komentarze (8)