Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kto na ministra cyfryzacji? Dworczyk: nazwisko następcy Streżyńskiej za kilka dni

8
Podziel się

W najbliższych dniach zapewne poznamy nazwisko nowego ministra cyfryzacji - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podczas wtorkowej konferencji prasowej.

W ciągu kilku dni możemy poznać nazwisko następcy Anny Streżyńskiej.
W ciągu kilku dni możemy poznać nazwisko następcy Anny Streżyńskiej. (Krzysztof Olszewski)
bEhpNpUB

Ministerstwo Cyfryzacji jest jedynym resortem, który po rekonstrukcji rządu nie doczekał się nowego szefa. Dotychczasowy minister cyfryzacji Anna Streżyńska była jednym z pięciu ministrów, którzy na skutek rekonstrukcji wypadli z rządu Mateusza Morawieckiego.

We wszystkich pozostałych przypadkach ministerstwa od razu dostały nowe kierownictwo. W przypadku resortu cyfryzacji nowego szefa po prostu nie ma, a tymczasowo nadzór nad ministerstwem pełni Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: * *Co z Mieszkaniem+ po rekonstrukcji rzadu?

bEhpNpUD

Usunięcie Streżyńskiej ze stanowiska i brak informacji, kto ją zastąpi, wzbudziło szereg wątpliwości co do dalszego losu ministerstwa. Sama Streżyńska w pierwszym tweecie po dymisji napisała, że uznaje to za komunikat, że resort zostanie rozwiązany. Kilka godzin później rząd poinformował jednak, że ministerstwo zostaje, trzeba tylko poczekać na nominację nowego szefa.

We wtorek Dworczyk poinformował, że premier już wie, kto zastąpi Streżyńską. Szef kancelarii premiera poprosił, by pozwolić Morawieckiemu zakomunikować zmianę w "stosownym czasie".

bEhpNpVe
KOMENTARZE
(8)
Jay
2 lata temu
Mam nadzieję, ze ten nowy minister widział chociaż raz komputer na oczy
zgadula
3 lata temu
Po mojemu do informatyzacji to musi być ktoś kto ma dwa paszporty i w razie potrzeby może wyjechać. Może Godson się zgodzi bo kto ? Czy taki kandydat musiałby się najpierw do Porozumienia zapisać ?
ed
3 lata temu
Pawłowicz?
bEhpNpVf
małysz
3 lata temu
Kolejny odcinek telenoweli czyli Janka Ziobro w kolejnym odcinku. Jak trudno pogodzić się z porażką.
Katoliczka ch...
3 lata temu
Usunięto niePISÓWĘ i tyle w temacie