Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedwiediew: Tymoszenko to sprawa Ukrainy

0
Podziel się:

Prezydent Rosji dodaje, że decyzje sądu na Ukrainie kraju nie powinny mieć wymiaru politycznego.

Miedwiediew: Tymoszenko to sprawa Ukrainy
(ec.europa.eu)
bETgmUol

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział w Doniecku, że skazanie na siedem lat więzienia przywódczyni ukraińskiej opozycji Julii Tymoszenko jest _ wewnętrzną sprawą Ukrainy _, choć decyzje sądu w tym kraju _ nie powinny mieć wymiaru politycznego _.

_ - Wychodzę z zasady poszanowania suwerenności Ukrainy co do decyzji jej władz, w tym wymiaru sprawiedliwości. Jeśli pytacie o moją ocenę tej sprawy jako prezydenta, to mówię tak: chciałbym, aby wyroki sądów ukraińskich oparte były na ukraińskim ustawodawstwie i aby wyroki te nie miały żadnego wymiaru politycznego, ani antyrosyjskiego _ - powiedział Miedwiediew na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem.

Rosyjski przywódca podkreślił, że wyroki nie powinny _ podawać w wątpliwość zobowiązań międzynarodowych _ Ukrainy. Była to najpewniej aluzja do umowy gazowej z 2009 roku, za której zawarcie z rządem Rosji została skazana Tymoszenko, ponieważ - zdaniem sądu w Kijowie - w ten sposób ówczesna premier zaszkodziła interesom państwa ukraińskiego.

bETgmUon

Wyrok na Tymoszenko stał się powodem znacznego ochłodzenia stosunków UE z Ukrainą i przełożenia czwartkowej wizyty prezydenta Janukowycza w Brukseli.

Sprawa Tymoszenko w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t160898.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;nowe;sledztwo;przeciwko;tymoszenko,136,0,935560.html) Ubecy bezlitośni. Nowy hak na Tymoszenko Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o wszczęciu nowego śledztwa przeciwko byłej premier Julii Tymoszenko.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t128281.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bialy;dom;krytykuje;skazanie;julii;tymoszenko,249,0,934393.html) Biały Dom jest tym wyrokiem rozczarowany Waszyngton nazwał sprawę _ politycznie umotywowaną _.
bETgmUoO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)