Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mieszkańcy Koszalina zdecydują o inwestycjach

0
Podziel się:

Pomysłów na wydanie miliona złotych było łącznie 55

Mieszkańcy Koszalina zdecydują o inwestycjach
(Jan GRACZYNSKI/East News)
bEsvuXTV

Głosujący mogą wybierać z listy 20 projektów zaaprobowanych przez 30-osobową Radę Budżetu Partycypacyjnego. Na obywatelskie inwestycje miasto przeznaczyło 1 mln zł. Wartość jednego projektu nie może przekroczyć 500 tys. zł.

Pomysłów na wydanie miliona złotych było łącznie 55. Zgłaszały je osoby prywatne, rady osiedli i organizacje pozarządowe. Pozytywnie oceniono 37 projektów. Na listę do głosowania, zgodnie z zarządzeniem prezydenta Koszalina z 31 maja br., trafiło 20 projektów o łącznej wartości 4,7 mln zł.

Mieszkańcy mogą w głosowaniu wybrać m.in. budowę przystanku kolejowo-rowerowego na trasie koszalińskiej wąskotorówki, wyciągu do wakeboardu, czyli połączenia nart wodnych, snowboardu i surfingu, tworzących plac zabaw artystycznych instalacji w formie takich gier jak scrabble czy domino, umieszczonymi na chodnikach obrazami 3D, siłowniami na wolnym powietrzu, ścieżkami rowerowymi, ogrodem, w którym odtwarzana byłaby muzyka.

bEsvuXTX

Karty do głosowania będą zbierane w 43 stacjonarnych punktach w mieście. Wyboru projektu będzie również można dokonać przez internet. Głos można oddać maksymalnie na 5 projektów z listy. Przyjmowanie zgłoszeń na inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego zakończono już w Szczecinie. Do dyspozycji mieszkańców jest tam 5 mln zł.

Na stronie internetowej ratusza umieszczono 163 propozycje, dotyczące m.in. budowy ścieżek rowerowych, napraw ulic i chodników, nowych miejsc parkingowych i placów zabaw, stworzenia całorocznego krytego lodowiska, hali jeździeckiej, miejsca gry w golfa i biblioteczek miejskich, w których można by wymieniać się bez formalności książkami i posadzenia w mieście tysiąca drzew.

Propozycje szczecinian będą teraz oceniane i weryfikowane przez urzędników ratusza. W połowie października powstanie lista rekomendowanych do realizacji projektów. Później odbędzie się głosowanie mieszkańców.

Czytaj więcej w Money.pl
Mieszkańcy zdecydują, jak podzielić budżet Zaplanowano 36 spotkań na wszystkich łódzkich osiedlach. Do podziału w ramach budżetu obywatelskiego będzie w przyszłym roku z miejskiej kasy 20 mln zł.
Zdecydowali jak naliczą opłaty za śmieci W Koszalinie tzw. podatek śmieciowy w nowym systemie gospodarowania odpadami, który wejdzie w życie 1 lipca 2013 roku, będzie naliczany od powierzchni mieszkania. Ile za metr?
bEsvuXUy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)