Notowania

długi polaków
09.10.2013 16:33

Mieszkańcy Mazowsza mają 5,8 mld zł długu

Na Mazowszu 288 tys. 160 osób, nie radzi sobie z terminowym regulowaniem płatności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hesa2 - Fotolia.com)

Na koniec września br. łączne przeterminowane zadłużenie mieszkańców Mazowsza wyniosło 5,76 mld zł - wynika z najnowszego raportu InfoDług, przygotowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Z danych wynika, że w ciągu ostatniego roku zadłużenie mieszkańców województwa mazowieckiego urosło o ponad 500 mln zł, czyli o 10,23 proc. Pocieszeniem może być jednak fakt, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy ich łączny dług zmalał o blisko 63 mln zł.

W raporcie wskazano, że na koniec minionego miesiąca na Mazowszu mieszkało 288 tys. 160. osób, które nie radziły sobie z terminowym regulowaniem płatności. Ponad 59 proc. z tej grupy to mężczyźni. Łączna kwota niespłaconych zobowiązań mieszkańców województwa mazowieckiego jest drugą najwyższą w Polsce, po Śląsku.

"Łączna liczba klientów podwyższonego ryzyka mieszkająca w województwie mazowieckim na koniec września 2013 roku jest porównywalna do sumy niesolidnych dłużników mieszkających w województwach: Lubuskim, Podkarpackim, Opolskim, Podlaskim, Świętokrzyskim" - podkreślono w raporcie.

Z wyliczeń Biura wynika, że średnia zaległość przypadająca na mieszkańca Mazowsza wynosi prawie 20 tys. zł, tym samym jest to o ponad 9 tys. więcej niż przeciętnego dłużnika z województwa świętokrzyskiego, gdzie odnotowano najniższe średnie zadłużenie w Polsce.

W województwie świętokrzyskim na koniec września było 52 tys. dłużników, a ich zadłużenie w ciągu ostatnich trzech miesięcy zmniejszyło się o ponad 19 mln zł, do 571 mln zł, osiągając zbliżony poziom do zadłużenia sprzed 12 miesięcy - wynika z raportu.

Raport InfoDług powstaje na podstawie informacji zgromadzonych przez BIG InfoMonitor w Rejestrze Dłużników, dane z Biura Informacji Kredytowej i Bankowego Rejestru Związku Banków Polskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Banki poluzowały rygory, ale kredytów coraz mniej Liczba umów wciąż szybko spada, ale rosną kwoty pożyczek. Eksperci BIK mówią o rekordowym załamaniu na rynku.
Pogorszyły się wyniki finansowe SKOK-ów Z danych GUS wynika, że zysk brutto wygenerowało 20 kas na łączną kwotę 102,2 mln zł.
Tagi: długi polaków, długi, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz