Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mieszkania będą drożeć, telefony tanieć

0
Podziel się:

W przyszłym roku wzrosną ceny energii, paliw oraz żywności. Najbardziej jednak zdrożeją mieszkania. Stanieją natomiast usługi telekomunikacyjne.

Mieszkania będą drożeć, telefony tanieć
(PAP)

W przyszłym roku wzrosną ceny energii i paliw, a tym samym także żywność. Najbardziej, bo nawet o ponad 20 procent, mogą zdrożeć mieszkania w niektórych miastach Polski - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Dziennik trzy dni po przyjęciu przez Sejm przyszłorocznego budżetu przygotował kompleksowy raport o tym, które produkty i usługi w najbliższych miesiącach zdrożeją najbardziej. W czołówce są - obok mieszkań - ceny pieczywa i mleka. Niższe plony w bieżącym roku wpłyną na możliwą presję podwyżek na rynku warzyw i owoców. Stabilne mają być za to ceny mięsa.

"Gazeta Prawna" przewiduje, że zdrożeć mogą leki na receptę, ale nie wcześniej niż pod koniec roku. Wzrośnie także między innymi oprocentowanie kredytów, ceny benzyny, gazu, nie można też wykluczyć podwyżek cen biletów PKP czy samochodów. Tańsze będą natomiast bilety lotnicze czy usługi telekomunikacyjne, w tym dostępu do internetu.

Pocieszające jest także to, że w przyszłym roku powinny wzrosnąć płace - dodaje "Gazeta Prawna". Z ankiety przeprowadzonej wśród 12 ekonomistów wynika, że średnia płaca w gospodarce wzrośnie o 5 procent, a w niektórych branżach nawet o kilkanaście

energia
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)