Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mieszkanie+ w Warszawie od 2019 r. Najpierw na Ursynowie

Nowe Jeziorki - tak nazywać się będzie pierwsze warszawskie osiedle wybudowane w ramach programu Mieszkanie+. Dziś BGK podpisało umowę na realizację inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radek Pietruszka)

Pierwszą łopatę budowlańcy wbiją na wiosnę przyszłego roku. Osiedle powstanie w popularnej dzielnicy Ursynów, przy ulicy Karczunkowskiej. Będzie w nim ok. 2700 mieszkań - poinformował resort inwestycji i rozwoju.

- Program Mieszkanie+ rozwiązuje problem wielu polskich rodzin, jakim są zbyt wysokie koszty wynajmu lub zakupu mieszkania. To pierwsze, najważniejsze założenie programu. Drugie to wysoka jakość przestrzeni publicznej. Chcemy realizować dobrze zaprojektowane osiedla, które - tak jak Nowe Jeziorki - będą estetycznym, funkcjonalnym i przyjaznym miejscem do życia - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, cytowany w komunikacie.

Pleśń w pierwszych rządowych mieszkaniach. "Dostarczaliśmy tylko pieniądze"

Na ternie inwestycji powstanie 19 budynków mieszkalnych z infrastrukturą społeczną - szkołą, przedszkolem, boiskiem, a także różnorodną ofertą handlowo-usługową.

- To projekt szczególnie dla nas ważny nie tylko ze względu na to, że to pierwsza stołeczna lokalizacja, ale także tak duże i kompleksowe osiedle, które pozytywnie wpłynie na rozwój tej części miasta - powiedział członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński, cytowany w komunikacie.

Zawarta pomiędzy BGK Nieruchomości a projektantami umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla nowego osiedla - m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji, podano także.

Mieszkanie+ to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań dostępnych dla osób o niskich i umiarkowanych dochodach, dzięki wykorzystaniu nieruchomości Skarbu Państwa. Aby zrealizować ten cel został powołany Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN), który będzie pełnił funkcję "banku ziemi". KZN będzie gromadził nieruchomości należące do państwa i zarządzał nimi tak, aby zwiększyć podaż nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mieszkanie plus, budownictwo, nieruchomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2018

PYTAJĄCY Obywatel z PolskiMoje dzieci pobrały kredyty oraz musiały mieć tzw. udział własny -dlaczego nie są równe wobec tych co nie chce się uczyć,pracować i jeszcze myśleć … Czytaj całość

07-08-2018

ZK590może by tak zaproponować tym co mają mieszkanie lub dom aby je oddali tym co nie pracują i maja dużo dzieci.

07-08-2018

JACiekawe kto zapłaci za to wszystko....a później kto zapłaci jak lokatorzy płacić nie będą

Rozwiń komentarze (10)