Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kto dostanie Mieszkanie+? Priorytet dla wielodzietnych

- Musimy rozpocząć nabór, żeby wiedzieć jakie jest zapotrzebowanie geograficzne w Polsce. Od tego uzależniona jest lokalizacja inwestycji. Jeśli w powiecie nie będzie chętnych, to nie będziemy tam budowali - mówił w programie #dziejesienazywo Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa. Przyznał, że w ramach programu Mieszkanie+ najpierw lokale dostaną rodziny wielodzietne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP/Jan Stanisławski)

- Musimy rozpocząć nabór, żeby wiedzieć, jakie jest zapotrzebowanie geograficzne w Polsce. Od tego uzależniona jest lokalizacja inwestycji. Jeśli w powiecie nie będzie chętnych, to nie będziemy tam budowali - mówił w programie #dziejesienazywo Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa. Przyznał, że w ramach programu Mieszkanie+ najpierw lokale dostaną rodziny wielodzietne.

Smoliński wyjaśnił, że rząd w pierwszej kolejności chce budować mieszkania na gruntach Skarbu Państwa lub państwowych spółek. Jeśli takich będzie jednak w danej gminie brakować, to możliwa jest współpraca z samorządami.

- Już zgłaszają się niektóre (samorządy) do kooperacji. Mówią: "jestem maksymalnie zadłużony, chętnie oddam grunt, proszę bardzo budujcie". To też wymaga ustalenia, ilu jest chętnych - mówił.

Kto będzie mógł dostać mieszkanie z czynszem za 10-20 zł za metr kwadratowy miesięcznie? Smoliński powiedział, że zapisy wystartują w przyszłym roku. Powstać ma też jawny regulamin z systemem punktów.

- Nie wykluczamy nikogo. Może z jednym wyjątkiem: osobami, które nie zarabiają w ogóle. One muszą starać się o lokal socjalny - wyjaśnił Smoliński.

Pozostali będą mogli starać się o mieszkanie, jeśli wykażą, że nie stać ich na kredyt.

- Rodziny wielodzietne będą miały punkty dodatnie. Ktoś, kto ma duże dochody, żadnych punktów nie dostanie. Stanie na końcu kolejki - mówił wiceminister. Dodał, że wysokość dochodów będzie liczona regionalnie. Inaczej więc 2 tys. zł netto będzie traktowane w Warszawie, a inaczej w Pelplinie.

Wyjaśnił, że o Mieszkanie+ starać będą mogły się tylko osoby nieposiadające mieszkania obecnie oraz w przeszłości.

Tagi: smoliński, wiadomości, gospodarka, dziejesienazywo, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2016

DakieroNIESTETY NA POLSKIEJ SCENIE POLITYCZNEJ TOCZY SIĘ WOJNA CI CO POTRACILI STOŁKI NIE MOGĄ SIĘ POGODZIĆ ZE STRATĄ WPŁYWÓW PLATFORMA SIĘ ROZPADA SZCZURY … Czytaj całość

07-06-2016

karambaBrawo PIS.w końcu dla ludzi.Dość politykiery nakupowali prywatnie sobie mieszkań i nie rzadko całych kamienic żeby wprowadzać bajońskie czynsze.Co by … Czytaj całość

07-06-2016

BiberCzym więcej PIS DAJE LUDZIOM TYM WIĘKSZY WRZASK U OPOZYCJ.i DOBRZE NIECH SIĘ ZESRAJĄ ZE ZGRYZOTY BUHAHAHA

Rozwiń komentarze (75)