Notowania

kryzys w hiszpanii
21.05.2011 06:00

Mimo zakazu Hiszpanie protestują

Gorąca atmosfera panuje na dzień przed wyborami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Tysiące demonstrantów okupuje plac Puerta del Sol w Madrycie. Agencja Reuters nazwała plac _ miejską wioską _. Są tam namioty, materace, kuchnie, warsztaty, a nawet apteki. Koczują głównie młodzi ludzie. *

Protesty przeciw złej sytuacji gospodarczej, ponad 20-procentowemu bezrobociu trwają również w innych miastach - donosi CNN. Na razie władza nie interweniowała, ale nie wiadomo, jak postąpi dziś. W niedzielę w Hiszpanii są wybory lokalne, a w dzień je poprzedzający - podobnie jak w Polsce - nie można urządzać manifestacji. Ma to być _ dzień refleksji _ dla wyborców.

Mimo że manifestacji zakazano, rząd na razie nie deklaruje, co zrobi. Ewentualne użycie siły z pewnością pogorszyłoby wynik socjalistów, którzy i tak tracą na rzecz konserwatystów.

- _ To, co zrobimy, będzie zgodne z prawem _ - stwierdził enigmatycznie wicepremier i minister spraw wewnętrznych Alfredo Perez Rubalcaba.

Premier Jose Luis Rodriguez Zapatero powiedział w wywiadzie dla radiowej SER, że zmiany w kraju powinny być podejmowane przy urnie wyborczej.

Jutro Hiszpanie wybiorą władze ośmiu tysięcy miejscowości oraz 13 regionów. Wyniki są o tyle ważne, że mogą być zapowiedzią rezultatów wyborów parlamentarnych na początku przyszłego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t139594.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/hiszpania;manifestuja;bo;nie;maja;pracy,201,0,831433.html) Hiszpania: Manifestują, bo nie mają pracy Co piąta osoba w wielu produkcyjnym w kraju jest bezrobotna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t45488.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hiszpanie;bezrobocie;glownym;problemem,103,0,821095.html) Hiszpanie: Bezrobocie głównym problemem Rosnące bezrobocie jest głównym nieszczęściem dla około 83 proc. Hiszpanów. Na drugim miejscu Hiszpanie wskazują stan gospodarki, zaś na trzecim - klasę polityczną
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t87624.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/hiszpanie;jezdza;wolniej;i;oszczedzaja,242,0,819954.html) Hiszpanie jeżdżą wolniej i oszczędzają 200 milionów euro według wyliczeń rządu zaoszczędzili Hiszpanie na paliwie po wprowadzeniu ograniczenia prędkości. I zmalało zapotrzebowanie na benzynę.
Tagi: kryzys w hiszpanii, protesty w hiszpanii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz