Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Minister Infrastruktury podjął decyzję ws. Inspekcji Transportu Drogowego

0
Podziel się:

Inspekcja Transportu Drogowego nie będzie zlikwidowana. Taką deklarację złożył minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Minister Infrastruktury podjął decyzję ws. Inspekcji Transportu Drogowego

Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się plany, aby inspektorów włączyć w struktury policji drogowej. - Inspektorzy transportu drogowego w całej Polsce wiedzą, że ich służba, ich misja w dalszym ciągu będzie realizowana - powiedział minister infrastruktury.

Mówił też. że ITD jest potrzebna na polskich drogach, bo realizuje ważne zadania. Wyliczał, że dba ona o bezpieczny transport, sprawdza stan techniczny pojazdów i eliminuje niebezpieczną konkurencję.

Minister Adamczyk zaznaczał, że Inspekcja Transportu Drogowego nie powinna odpowiadać za fotoradary. Tym - według niego - powinna zajmować się policja. Wyraził nadzieję, że obowiązek ten zostanie przez nią przejęty.Wczoraj ITD, w związku z początkiem ferii zimowych, rozpoczęła wzmożone kontrole autokarów. Podczas ubiegłorocznych ferii inspektorzy skontrolowali
prawie tysiąc autokarów wiozących dzieci.

Blisko stu kierowców zostało ukaranych mandatami, a 10 autobusów nie nadawało się do dalszej jazdy z powodu złego stanu technicznego. Wszyscy kierowcy skontrolowanych autokarów byli trzeźwi.

Inspekcja Transportu Drogowego to umundurowana i uzbrojona służba powołana przez Sejm 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Do jej podstawowych zadań należy kontrola i zapewnienie przestrzeganie przepisów wprowadzonych między innymi przez:

  • ustawę z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym;
  • przepisy międzynarodowych w zakresie przewozu drogowego wykonywanego pojazdami samochodowymi;
  • przepisy ruchu drogowego przez kierujących pojazdami;
  • ustawę z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych w odniesieniu do prawidłowości uiszczenia opłaty elektronicznej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

*

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)