Notowania

Minister środowiska mówi o budowie zamku w puszczy: umknęła uwadze wszystkich

- Inwestycja w Stobnicy w Puszczy Noteckiej umknęła uwadze wszystkich – przyznał minister środowiska Henryk Kowalczyk. Chodzi o budowę zamku, który ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i będzie miał kilkudziesięciometrową wieżę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)

- Inwestycja w Stobnicy w Puszczy Noteckiej umknęła uwadze wszystkich – przyznał minister środowiska Henryk Kowalczyk. Chodzi o budowę zamku, który ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i będzie miał kilkudziesięciometrową wieżę.

W ocenie ministra środowiska, jeśli decyzja o budowie została podjęta z naruszeniem prawa, można ją wycofać.

Jak pisaliśmy w Money.pl 14-kondygnacyjny zamek, stylizowany na średniowieczną budowlę zelektryzował opinię publiczną.

Buduje go firma D.J.T. prowadzona przez braci Nowaków, synów Michała Pawła Nowaka, współzałożyciela odzieżowej firmy Solar, niezwiązanego z firmą już od kilku lat.

Minister Kowalczyk w Programie III Polskiego Radia zaznaczył, że budowa w Puszczy Noteckiej została potraktowana jako inwestycja mieszkaniowa, "czyli jako budynek mieszkalny, więc on zupełnie podlega innym rygorom".

*Kontrole CBA, wojewody i ministra *

Kowalczyk zlecił kontrolę Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczącą sposobu wydawania decyzji i oceny oddziaływania na środowisko. Zamek powstaje w sercu Puszczy Noteckiej, na obszarach Natura 2000.

Dodatkowo inwestycję kontroluje już CBA, a Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman, wojewoda wielkopolski, zwrócił się do starosty w Obornikach o przekazanie dokumentów w sprawie inwestycji w Stobnicy.

- Mając na uwadze rozmiar oraz lokalizację inwestycji, wojewoda sprawdzi, czy decyzja starosty obornickiego została wydana zgodnie z obowiązującymi przepisami – tłumaczy na łamach „Głosu Wielkopolskiego”Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

Minister środowiska Henryk Kowaczyk dodał, że dokładne informacje w sprawie inwestycji będzie miał po precyzyjnej kontroli. Ale w ocenie ministra środowiska tego typu sprawy znajdują finał w sądzie.

Prezes firmy D.J.T. Dymitr Nowak zapewnił niedawno Polskiej Agencji Prasowej, że inwestycja w Stobnicy jest realizowana zgodnie z pozwoleniem na budowę. Jak dodał, prawidłowość realizacji była wielokrotnie potwierdzana przez nadzór budowlany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: zamek w puszczy noteckiej, zamek, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2018

zccccccccccccccccccccvvvtragedia naszych czasów - HIPOKRYZJA. Pan profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Piotr Tryjanowski wydał pozytywna opinię o braku … Czytaj całość

19-07-2018

PoszkodowanyPomyłka gu.....liczy się kasa i układy przyjedżcie do Biłgoraja i tutejszego starostwa gdzie biegli geodeci zmieniają granice ewidencyjne działek by … Czytaj całość

18-07-2018

newOkres wznoszenia zamków minął chyba w średniowieczu!!!! System feudalny się nie sprawdził i upadł więc mamy wolność i demokrację. Po co budować … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)