Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zamek w Puszczy Noteckiej. Mamy potwierdzenie, kto go buduje. To spółka D.J.T.

Zamek w Puszczy Noteckiej. Mamy potwierdzenie, kto go buduje. To spółka D.J.T.

Tak wygląda fragment elewacji budowanego w Puszczy Noteckiej "zamku" Fot. Money.pl
Tak wygląda fragment elewacji budowanego w Puszczy Noteckiej "zamku"

W ciągu kilku dni inwestycja w Puszczy Noteckiej zdążyła rozbudzić wyobraźnię internautów. Money.pl otrzymał oficjalne potwierdzenie, że inwestorem - powstającego od kilkunastu miesięcy zamku - jest poznańska spółka D.J.T.

Budowa zamku w Puszczy Noteckiej na terenie objętym ochroną Natura 2000 - ten projekt musiał wcześniej czy później przyciągnąć uwagę. W końcu za sprawą internautów zrzeszonych na portalu Wykop.pl zaczął żyć swoim życiem. Ze strzępków informacji, przy milczeniu wskazanego w jawnych dokumentach inwestora, niektórzy próbowali wyciągnąć informację o skali inwestycji. Ostatecznie okazało się, że - jak informował m.in. money.pl - za budowę stylizowanego na średniowieczny zamek budynku odpowiedzialna jest spółka D.J.T, za którą stoi dwóch dwudziestolatków.

"Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie roku 2015 pozwolenie na budowę obiektu: >>Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną<<. Jest to normalna inwestycja deweloperska tyle, że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą” - poinformował money.pl w przesłanym oświadczeniu prezes spółki Dymitr Nowak.

Zobacz, jak wygląda powstający zamek:

 

 

Tym samym spekulacje wokół tożsamości inwestora zostały przecięte.

Otwarte pozostają pytania o budowę tak dużego budynku na terenie chronionym. Przynajmniej częściowo odpowiedzi udzielił nam rzecznik Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, który otwarcie przyznał, że zastosowane przy budowie pomysły architektoniczne są wystarczające dla ochrony ptaków, których bytność nad Notecią stanowiła podstawę do wyznaczenia obszaru chronionego.

Z usług bankowych najczęściej korzystasz przez:

Aplikację mobilną na smartfonie
System bankowości internetowej (strona www)
Wybieram tradycyjne oddziały
Przez kontakt telefoniczny

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Ostatecznie zarówno z odpowiedzi rzecznika RDOŚ, jak i raportu przygotowanego na zlecenie spółki po poleceniu organu państwa odpowiedzialnego za ochronę przyrody, wynika, że na jeziorze w miejscowości Stobnica powstaje budynek stylizowany na średniowieczny zamek, którego zwieńczeniem będzie niemal 50-metrowa wieża.

 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

 

Zamek w Puszczy Noteckiej. Mamy potwierdzenie, kto go buduje. To spółka D.J.T.
Czytaj także
Polecane galerie
gość
2018-08-30 02:42
Ale kto zauważył taką sytuację? PiS przecież nie zjawił się teraz na scenie politycznej PRL przed kolejnymi wyborami, które mają teraz nastąpić?
PIS już tworzył Rząd, miał też możliwości skontrolowania sytuacji przez Najwyższą izbę Kontroli przez śp. L. Kaczyńskiego. Niewątpliwie opisywana sytuacja ukazuje zaniechania i to wszystkich oficjalnych ugrupowań politycznych po roku 1989, niezależnie jakie za przeproszeniem "czworoboki i formacje polityczne" na potrzeby manipulowania polskim społeczeństwem wytwarzali po roku 89"
Ipik
2018-08-29 13:29
O co tyle krzyku.....to tylko moze byc np. sanatorium dla biskupów! No moze jeszcze ci z pisu dostana skierowanie! A z reszta na hel!
antek
2018-08-29 13:27
Antek ,podobno buduje go jakis czlowiek z okolic Torunia , bo kto w polsce ma taka kase ,budowa ma slupa.nawet dwa , dziwie sie ze nikt nic nie wie co to za kraj .
Pokaż wszystkie komentarze (1798)