Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zamek w Puszczy Noteckiej. Mamy potwierdzenie, kto go buduje. To spółka D.J.T.

Zamek w Puszczy Noteckiej. Mamy potwierdzenie, kto go buduje. To spółka D.J.T.

Tak wygląda fragment elewacji budowanego w Puszczy Noteckiej "zamku" Fot. Money.pl
Tak wygląda fragment elewacji budowanego w Puszczy Noteckiej "zamku"

W ciągu kilku dni inwestycja w Puszczy Noteckiej zdążyła rozbudzić wyobraźnię internautów. Money.pl otrzymał oficjalne potwierdzenie, że inwestorem - powstającego od kilkunastu miesięcy zamku - jest poznańska spółka D.J.T.

Budowa zamku w Puszczy Noteckiej na terenie objętym ochroną Natura 2000 - ten projekt musiał wcześniej czy później przyciągnąć uwagę. W końcu za sprawą internautów zrzeszonych na portalu Wykop.pl zaczął żyć swoim życiem. Ze strzępków informacji, przy milczeniu wskazanego w jawnych dokumentach inwestora, niektórzy próbowali wyciągnąć informację o skali inwestycji. Ostatecznie okazało się, że - jak informował m.in. money.pl - za budowę stylizowanego na średniowieczny zamek budynku odpowiedzialna jest spółka D.J.T, za którą stoi dwóch dwudziestolatków.

"Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie roku 2015 pozwolenie na budowę obiektu: >>Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną<<. Jest to normalna inwestycja deweloperska tyle, że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą” - poinformował money.pl w przesłanym oświadczeniu prezes spółki Dymitr Nowak.

Zobacz, jak wygląda powstający zamek:

 

 

Tym samym spekulacje wokół tożsamości inwestora zostały przecięte.

Otwarte pozostają pytania o budowę tak dużego budynku na terenie chronionym. Przynajmniej częściowo odpowiedzi udzielił nam rzecznik Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, który otwarcie przyznał, że zastosowane przy budowie pomysły architektoniczne są wystarczające dla ochrony ptaków, których bytność nad Notecią stanowiła podstawę do wyznaczenia obszaru chronionego.

Z usług bankowych najczęściej korzystasz przez:

Aplikację mobilną na smartfonie
System bankowości internetowej (strona www)
Wybieram tradycyjne oddziały
Przez kontakt telefoniczny

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Ostatecznie zarówno z odpowiedzi rzecznika RDOŚ, jak i raportu przygotowanego na zlecenie spółki po poleceniu organu państwa odpowiedzialnego za ochronę przyrody, wynika, że na jeziorze w miejscowości Stobnica powstaje budynek stylizowany na średniowieczny zamek, którego zwieńczeniem będzie niemal 50-metrowa wieża.

 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

 

Zamek w Puszczy Noteckiej. Mamy potwierdzenie, kto go buduje. To spółka D.J.T.
Czytaj także
Polecane galerie
Anna
2018-07-19 08:32
Sam fakt że tak wielka budowa odbywała się w zupełnej ciszy, była tak utajniona że nikt, ani media ani ekolodzy, ani nawet okoliczni mieszkańcy nic o niej nie wiedzieli (????) świadczą jak bardzo podejrzane jest to dzieło. I jakoś nie da się uwierzyć że rządowi też to umknęło... Niech mi ktoś wytłumaczy w jaki sposób to było ukrywane?!!!! Mroczne interesy mrocznych elit, prawda będzie bolesna, bo ukazuje jak łatwo można manipulować narodem...
gościu
2018-07-18 12:35
Ten co wydał zgodę na budowę musiał dostać w łapę
Magda
2018-07-18 06:39
kto wydał zgode na budowę czegoś takiego w centrum Puszczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (1780)