Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stobnica
09.07.2018 00:50

Zamek w Puszczy Noteckiej. Mamy potwierdzenie, kto go buduje. To spółka D.J.T.

W ciągu kilku dni powstająca od przynajmniej kilkunastu miesięcy inwestycja w Puszczy Noteckiej zdążyła rozbudzić wyobraźnię internautów. Money.pl otrzymał oficjalne potwierdzenie, że inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
Tak wygląda fragment elewacji budowanego w Puszczy Noteckiej "zamku"

W ciągu kilku dni inwestycja w Puszczy Noteckiej zdążyła rozbudzić wyobraźnię internautów. Money.pl otrzymał oficjalne potwierdzenie, że inwestorem - powstającego od kilkunastu miesięcy zamku - jest poznańska spółka D.J.T.

Budowa zamku w Puszczy Noteckiej na terenie objętym ochroną Natura 2000 - ten projekt musiał wcześniej czy później przyciągnąć uwagę. W końcu za sprawą internautów zrzeszonych na portalu Wykop.pl zaczął żyć swoim życiem. Ze strzępków informacji, przy milczeniu wskazanego w jawnych dokumentach inwestora, niektórzy próbowali wyciągnąć informację o skali inwestycji. Ostatecznie okazało się, że - jak informował m.in. money.pl - za budowę stylizowanego na średniowieczny zamek budynku odpowiedzialna jest spółka D.J.T, za którą stoi dwóch dwudziestolatków.

"Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie roku 2015 pozwolenie na budowę obiektu: >>Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną<<. Jest to normalna inwestycja deweloperska tyle, że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą” - poinformował money.pl w przesłanym oświadczeniu prezes spółki Dymitr Nowak.

Zobacz, jak wygląda powstający zamek:

Tym samym spekulacje wokół tożsamości inwestora zostały przecięte.

Otwarte pozostają pytania o budowę tak dużego budynku na terenie chronionym. Przynajmniej częściowo odpowiedzi udzielił nam rzecznik Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, który otwarcie przyznał, że zastosowane przy budowie pomysły architektoniczne są wystarczające dla ochrony ptaków, których bytność nad Notecią stanowiła podstawę do wyznaczenia obszaru chronionego.

Ostatecznie zarówno z odpowiedzi rzecznika RDOŚ, jak i raportu przygotowanego na zlecenie spółki po poleceniu organu państwa odpowiedzialnego za ochronę przyrody, wynika, że na jeziorze w miejscowości Stobnica powstaje budynek stylizowany na średniowieczny zamek, którego zwieńczeniem będzie niemal 50-metrowa wieża.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zamek w Puszczy Noteckiej. Mamy potwierdzenie, kto go buduje. To spółka D.J.T.

Tagi: stobnica, zamek, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2018

Król NimrodTo współczesna &#34;Wieża Babel&#34; - symbol pychy. Przypuszczalnie, stoją za tym nowobogaccy, których przerośnięte &#34;ego&#34; sięga księżyca! … Czytaj całość

10-07-2018

jaaa skąd dwóch dwudziestolatków zarządza takim funduszem? Cuchnie na kilometr, spółka słup, a chłopaki- pachołki. No i gdzie ta dobra zmiana od … Czytaj całość

10-07-2018

POLZAMIESZKA TAM VON THUSK

Rozwiń komentarze (1831)