Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister Mucha określiła strategiczne dyscypliny sportowe

0
Podziel się:

Według minister Muchy da to większą efektywność wydawanych z budżetu pieniędzy.

Minister Mucha określiła strategiczne dyscypliny sportowe
(Reporter Poland)
bEJvtOMl

Minister sportu i turystyki Joanna Mucha poinformowała o tym, które dyscypliny sportu mogą oczekiwać utrzymania poziomu finansowania przez państwo. Będą to: kajakarstwo, kolarstwo, lekkoatletyka, narciarstwo, pływanie, podnoszenie ciężarów, wioślarstwo, zapasy i żeglarstwo.

Pozostałe dyscypliny muszą się liczyć ze znaczącymi cięciami w dotacjach państwowych. Według minister Muchy da to większą efektywność wydawanych z budżetu pieniędzy.

- _ Nie wiem, czy ten efekt już przyniosą nam Igrzyska w Rio, czy to jest kwestia dłuższego czasu, bo w moim przekonaniu, trzeba o tym programie myśleć jako o programie 8-10-letnim. Natomiast gdyby powiedzieć, jestem ekonomistką, najbardziej prosto, to co dzisiaj zapowiedziała, to jest lepszy efekt, lepsza efektywność sportowa z jednego złotego, który jest wydawany na polski sport _ - twierdzi minister.

bEJvtOMn

Dyscypliny uszeregowano w grupach. Najniżej sklasyfikowane sporty olimpijskie stracą 30 procent środków, a sporty nieolimpijskie - połowę, a w dalszej perspektywie w ogóle nie będą finansowane z budżetu państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarobił milion dolarów w trzy dni Zarobić milion dolarów w trzy dni - to możliwe na polu golfowym w kalifornijskim San Diego.
_ Pierwszy macho Rosji _ wraca do sportu Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin - wbrew krążącym w Moskwie pogłoskom - przywróci do swojego rozkładu dnia zajęcia sportowe.
Słabo z tężyzną u Chińczyków. Zgony Chiński rząd zaapelował do szkół o zwiększenie nacisku na wychowanie fizyczne uczniów, w odpowiedzi na serię tragicznych wydarzeń, która niedawno wstrząsnęła krajem.
bEJvtOMO
KOMENTARZE
(0)