Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w polsce
23.12.2012 14:09

Minister ujawnia, jak chce walczyć z rosnącym bezrobociem

Kosiniak-Kamysz obiecał duże sumy na szukanie pracy. Zdradził, kto przede wszystkim może liczyć na pomoc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Powiatowe Urzędy Pracy już w styczniu, a nie w lutym czy w marcu, powinny mieć pieniądze na aktywne formy zwalczania bezrobocia - zapowiedział w Krakowie minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak - Kamysz. Wydatki na ten cel mają wynieść w przyszłym roku 4,6 mld zł.

_ - W 2013 r. większe o 1,2 mld zł będą wydatki z Funduszu Pracy na aktywne formy zwalczania bezrobocia _ - powiedział. W sumie będzie to 4,6 mld zł.

_ - Te pieniądze trafią do Powiatowych Urzędów Pracy, nie tak jak było poprzednio w lutym czy marcu. Już w styczniu będą dostępne w Polsce lokalnej _ - zapowiedział Kosiniak - Kamysz.

Minister mówił, że duża część tych pieniędzy będzie skierowana do ludzi młodych, przed 30. rokiem życia, którzy w tym momencie najbardziej potrzebują wsparcia.

W piątek GUS opublikował dane, według których stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 12,9 proc. wobec 12,5 proc. w październiku. Minister pracy przewiduje, że stopa bezrobocia na koniec grudnia tego roku wzrośnie o około 0,2 - 0,4 proc. w porównaniu z końcem listopada i nieznacznie przekroczy 13 proc. Kosiniak - Kamysz uczestniczył w niedzielę w Krakowie w XVI Wigilii dla Potrzebujących.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister pracy przyznaje, bezrobocie wzrośnie Rok temu ten wzrost pomiędzy listopadem a grudniem był o 0,3 proc.
Bezrobocie wciąż rośnie. Co czeka Polaków? Według najnowszego raportu NBP coraz gorsza jest sytuacja osób młodych.
Tagi: bezrobocie w polsce, praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz