Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ministerstwo chce zrewidować sprzedaż PKP Energetyki

Ministerstwo chce zrewidować sprzedaż PKP Energetyki

Fot. Bartłomiej Zborowski/ PAP

Ministerstwo infrastruktury szuka sposobu na cofnięcie transakcji sprzedaży PKP Energetyki i Polskich Kolei Linowych. Szef tego resortu Andrzej Adamczyk poinformował, że powołał dwa zespoły, które uważnie analizują umowy sprzedaży tych spółek. Minister nie ukrywa, że zawsze był przeciwny ich sprzedaży.

- Pracujemy w zaciszu gabinetów, nie chcemy, żeby tę sprawę otaczała aureola sensacji – powiedział Adamczyk, odpowiadając na pytanie money.pl, czy ministerstwo chce cofnąć transakcję sprzedaży energetycznej spółki kolejowej i firmy zarządzającej m.in. kolejką na Kasprowy Wierch.

- Powołałem zespół w ministerstwie, w którego skład nie wchodzą jednostki, które nie brały udziału w sprzedaży PKP Energetyki. Jednocześnie powołałem też drugi zespół, w którym są te jednostki, które uczestniczyły w tej sprzedaży – dodał minister. Celem prac tych zespołów jest analiza zapisów kontraktowych.

Adamczyk zapowiedział, że konkluzje obu zespołów zostaną zsumowane i wtedy zapadnie decyzja, czy resort wystąpi do Prokuratorii Generalnej o zrewidowanie umów prywatyzacyjnych. Ta sama procedura dotyczy sprzedaży PKL. – Myślę, że w najbliższych tygodniach zespoły będą kończyły prace – przewiduje minister. Twierdzi, że sam nie angażuje się w nie, ponieważ wielokrotnie krytykował prywatyzację obu spółek.

Polskie Koleje Państwowe i fundusz CVC Capital Partners podpisały umowę sprzedaży akcji PKP Energetyka w lipcu zeszłego roku. PKL zostały natomiast sprzedane konsorcjum podhalańskich samorządów i funduszu inwestycyjnego Mid Europa Partners.

Zarówno Adamczyk, jak i dzisiejszy minister energii Krzysztof Tchórzewski krytykowali obie transakcje. Argumentowali, że sprzedaż tych spółek jest wbrew interesom państwa.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
elefant
164.127.183.* 2016-03-29 17:39
CZEkam a rudego zdrajce wraz przyboczna gwardia przyprowadza na kolanach w kagańcu do Polski a POtem kazdy dostanie to na co załuzyl czyli kule w leb za niszczenie majatku polskich firm
Michał były ajent
89.66.104.* 2016-03-09 14:02
I jeszcze niech wezmą się za siec sklepów żabka nienależącą obecnie do funduszu Mid Europa. Ten fundusz doprowadza ludzi do tragedii życiowych i finansowych. Sieć ta generuje tysiące bankrutów życiowych, rozpija naród i tworzy niewolniczy system pracy. Ten żydowski fundusz należy pogonić z Kraju jak najszybciej. Żydowscy właściciele Rothschildowie nigdy nie powinni niczego kupić w tym kraju.
blabla1
83.20.174.* 2016-02-27 19:15
W KOŃCU JEST NORMALNIE A KTO INNEGO ZDANIA NIECH WYJEŻDŻA I DA POLAKOM NORMALNIE ŻYĆ
Zobacz więcej komentarzy (49)