Notowania

Ministerstwo Cyfryzacji do zlikwidowania? Wciąż nie ma następcy Anny Streżyńskiej

Ministerstwo Cyfryzacji od ponad 2 miesięcy nie ma szefa. Nikt nie wie, kiedy powołany zostanie szef resortu. Nawet szef Komitetu Stałego Rady Ministrów nie potrafi wskazać daty powołania następcy Anny Streżyńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)
Mateusz Morawiecki osobiście nadzoruje resort cyfryzacji

W trakcie drugiej - styczniowej - rekonstrukcji rządu (pierwsza ograniczyła się tylko do stanowiska premiera - red.), gdy Mateusz Morawiecki zwolnił część ministrów, z pracą Anna Streżyńska. Nie powołano wówczas na jej miejsce nikogo, a formalny nadzór nad resortem przejął osobiście premier. Już wówczas, informowano o tym, że nazwisko nowego ministra zostanie ogłoszone „w najbliższych dniach”. Minęły ponad dwa miesiące, odwołana szefowa resortu zaczęła karierę w biznesie, a nowego ministra nadal nie ma. Jedyna zmiana to zmiana na poziomie słów. "Najbliższe dni" ewoluowały w "niebawem"

- Bezpośrednio resortem cyfryzacji kieruje pan premier Mateusz Morawiecki. Pan premier ma duże doświadczenia w kierowaniu większą ilością resortów - mówił na antenie RMF FM Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, gdy został zapytany o powołanie brakującego ministra. Przekonywał, że w sytuacji, gdy premier kieruje, a bieżącymi pracami resortu na bieżąco zarządza wiceminister Marek Zagórski, wszystkie zadania realizowanie są zgodnie z planem. Za przykład podawał wdrożenie ustawy o RODO.

Sasin nie potrafił jednak jednoznacznie powiedzieć, kiedy ujawnione zostanie nazwisko nowego ministra. Jak mantrę powtarzał jedynie słowo "niebawem". Pozwolił sobie nawet na wyjaśnienie w jaki sposób je rozumieć. - Wtedy, kiedy będzie taka decyzja, a więc gdy zostanie podjęta i ogłoszona - tłumaczył.

Polityk przyznał także, że konieczne jest "przemyślenie całej formuły tego ministerstwa", choć zaznaczył, że ewentualna likwidacja możliwa jest dopiero w kolejnej kadencji.

Zobacz też, jak poinformowano o dymisjach w rządzie Morawieckiego:

Tagi: rekonstrukcja, ministerstwo cyfryzacji, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2018

Zbyszko z BogadańcaMinisterstwo Cyfryzacji zostanie zastąpione Ministerstwem Średniowiecznego Zacofania PIS. Informacja potwierdzona.

20-03-2018

nikoKto myślący chciałby pracować w takim rządzie.

20-03-2018

PrzetargOgłaszam przetarg na zero jedynkowy krzyż cyfrowy

Rozwiń komentarze (13)