Notowania

Miskiewicz: Fedak You. O subtelnym żarcie i delikatnej ripoście

- O tempora, o mores! - chciałoby się krzyknąć za Cyceronem. Ale od razu nasuwa się jedno, proste pytanie po co?

Podziel się
Dodaj komentarz

_ - O tempora, o mores! _ - chciałoby się krzyknąć za Cyceronem. Ale od razu nasuwa się jedno, proste pytanie _ po co _?

MinisterJolanta Fedakw mało parlamentarny sposób spławiła kolegę z rządu. Podobno rozsierdziły ją żarty jakie minister Marek Sawicki robił sobie z bliskiej jej sercu ustawy.

Wszystko zostałoby w rodzinie. Ale wszędobylskie kamery i mikrofony zarejestrowały ciętą ripostę szefowej resortu pracy. Tuż przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów firmowy uśmiech zniknął na chwilę z twarzy minister Fedak i oberwało się jej partyjnemu koledze.

Fedak do Sawickiego: _ Spieraj _*

Koalicjanci bagatelizują zajście. Wicepremier Schetyna mówi o _ zwięzłym stylu _. Szef resortu - nomen omen - dyplomacji, wspomina o dodaniu _ pieprzu _ do polityki i temperamencie, który przydaje się w kierowaniu ministerstwem.

A rzecznik gabinetu Tuska podkreślił tylko, że pani Fedak jest osobą czułą i delikatną. Wyliczając przymioty minister, Paweł Graś zapomniał chyba tylko dodać, że szefowa resortu pracy jest także osobą wierną tradycji.

A przecież Ludowcy tak chętnie podkreślają swoje związki z tradycją. Pani minister w oczywisty sposób nawiązała do tej, której nestorem jest marszałekJózef Zych, który swego czasu pytał swojego kolegę _ Co mi tu k** przyniosłeś? _. A godnym kontynuatorem byłLech Kaczyński, gdy sugerował starszemu mężczyźnie, by ten zostawił go w spokoju.

Kaczyński: *_ Spieprzaj pan!(...)Spieprzaj dziadu! _*

Głosów oburzenia nie słychać. I jakoś trudno się temu dziwić. Nie od dziś wiadomo, że polscy politycy w praktyce stosują zasadę: _ nie ważne jak o nas mówią, byle mówili _. A poseł Palikot może tu robić za wzór metra z Sevres.

Dlatego zapewne nasi politycy - bez względu na opcję - po cichu zazdroszczą pani minister taniej i skutecznej autoreklamy. W końcu ilu Polaków do wczoraj wiedziało kim jest Fedak. Jolanta Fedak.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Fedak przeklina. Skutecznie? - czytaj w serwisie iwoman.pl ]( http://www.iwoman.pl/na-serio/inews/fedak;przeklina;skutecznie,60,0,451132.html )

Autor jest dziennikarzem Money.pl

Tagi: wulgaryzmy, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz