Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Miskiewicz
|

Miskiewicz: Kto zapłaci za wojnę na weta?

0
Podziel się:

Posłowie są już od kilku dni - jak twierdzi większość Polaków na całkowicie niezasłużonych - wakacjach. Tymczasem nie milkną echa ostatniej zawieruchy na Wiejskiej.

Miskiewicz: Kto zapłaci za wojnę na weta?

Publikacje opisujące kulisy piątkowego głosowania w sprawie prezydenckiego weta do ustawy medialnej i poprzedzających je negocjacji nie schodzą z czołówek gazet i portali internetowych.

_ Gazeta Wyborcza _ doniosła właśnie, że ceną za jaką lewica zdecydowała się wejść w egzotyczny sojusz z PiS przy kilku butelkach wina w Pałacu Prezydenckim - jak to sugerowałZbigniew Chlebowski - był zestaw ciepłych posadek dla ludzi lewicy w zarządach regionalnych radiostacji i ośrodków TV publicznej.

Czy faktycznie takiego targu dobito, czy też nie, ma mniejsze znaczenie. faktem jest, że PO poniosła bolesną i prestiżową porażkę, a w politykach partiiDonalda Tuskazawrzała krew.

ZOBACZ TAKŻE:

Wicemarszałek SejmuStefan Niesiołowski- jak to ma w zwyczaju - bez zbytecznej dyplomacji zapowiedział koniec jakichkolwiek - dotyczących nie tylko przyszłości mediów publicznych - rozmów z _ załganym hipokrytą _ Napieralskimi wysłał szefa SLD do ZOO. _ - Po łajdackim zachowaniu lewicy z tymi ludźmi rozmawiać nie będziemy _ - skwitował.

Jeżeli faktycznie wicemarszałek ma rację i PO obierze taki kurs- sztabowcy już podobno nad tym pracują - to przed nami bardzo ciekawa jesień.

W obliczu zapowiadanej przez prezydenta ofensywy wetowania kolejnych ustaw - kominówkę już spotkał ten los - bez względu na ich merytoryczną zawartość - vide: reforma służby zdrowia, straceńcza szarża i totalna konfrontacja z Pałacem może zaowocować jedynie jeszcze większym chaosem.

I choć dziś trudno przewidzieć, kto na nim straci, a kto zyska, to odpowiedź na pytanie, kto za niego zapłaci - choćby za sprawą odkładanych w bliżej nieokreśloną przyszłość niezbędnych reform - jest znana już od dawna...

Autor jest dziennikarzem Money.pl

wiadomości
felieton
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)