Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mistrale dla Rosji. Wciąż nie ma decyzji o dostawie okrętów

0
Podziel się:

Prezydent Rosji wyraził żal z powodu obecnych relacji obu krajów, także handlowych, które nie są najlepsze.

Mistrale dla Rosji. Wciąż nie ma decyzji o dostawie okrętów
(UK Ministry of Defence)
bFelMmUR

Podczas spotkania z Władimirem Putinem nie zapadła decyzja w sprawie okrętów desantowych typu Mistral - zapewnił prezydent Francois Hollande.
Do spotkania prezydentów Rosji i Francji doszło w Armenii, w kuluarach obchodów 100. rocznicy ludobójstwa Ormian. - Na ten moment, nie podjęto żadnej decyzji - powiedział obecny w Erywaniu Hollande.

Wcześniej Reuter, powołując się na swoje źródła, informował, że Rosja i Francja są blisko porozumienia w sprawie anulowania kontraktu na dostawę mistrali. Anonimowy rosyjski informator agencji utrzymywał, że prezydent Francji Francois Hollande zaproponował "akceptowalne" rozwiązanie, które pozwoli Francuzom "zachować twarz". Nie chciał jednak podać konkretów.

Nie wiadomo, czy okręty budowane dla Rosji przez Francję zostaną dostarczone Moskwie, czy Francja zwróci pieniądze już przez Rosję wyasygnowane - pisze AFP i przypomina, że Hollande przyznał w środę po raz pierwszy, że Francja będzie musiała zwrócić Rosji pieniądze, jeśli sprzedaż mistrali nie dojdzie do skutku.

bFelMmUT

Pierwszy z okrętów miał zostać dostarczony Rosji na jesieni 2014 roku, w ramach opiewającego na 1,2 miliarda euro kontraktu z 2011 roku. Paryż zawiesił dostawę mistrali, gdy Unia Europejska nałożyła sankcje na Rosję za jej rolę w konflikcie na Ukrainie

Podczas spotkania z prezydentem Francji Władimir Putin wezwał go do poprawy relacji na linii Moskwa-Paryż. Putin powiedział Hollande'owi, że obecne relacje obu krajów, także handlowe, nie są najlepsze. Wyraził z tego powodu żal. Stwierdził też, że strony powinny szukać sposobów odnowienia relacji i przekonywał, że leży to w interesie wszystkich.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja nie dostarczy Mistrali do Rosji Prezydent Francji Francois Hollande będzie na ten temat rozmawiał z Władimirem Putinem w tym tygodniu.
Zaskakujący szczyt w Moskwie. Będzie przełom? _ Napięcie, presja nigdy nie stanowią rozwiązania _. Prezydent Francji ma rozmawiać na Kremlu z prezydentem Rosji.
Mińsk ostatnią szansą. Ukraina przed wyborem Format normandzki to rozmowy o sytuacji na Ukrainie prowadzone przez Poroszenkę, kanclerz Niemiec Angelę Merkel, prezydenta Francji Francois Hollande'a i prezydenta Rosji Władimira Putina.
bFelMmVu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)