Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
huta częstochowa
10.05.2005 09:23

Mittal Steel nie "odpuszcza" Huty Częstochowa

Mittal Steel będzie kontynuował od wtorku negocjacje ze związkami zawodowymi Huty Częstochowa w sprawie pakietu socjalnego - poinformował koncern w poniedziałek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mittal Steel potwierdza, że od dnia jutrzejszego, czyli wtorku 10 maja, będzie kontynuował negocjacje ze związkami zawodowymi odnośnie pakietu socjalnego dla Huty Częstochowa, jej spółek zależnych oraz Huty Stali Częstochowa" - napisano w komunikacie.

"Z optymizmem patrzymy na możliwość osiągnięcia porozumienia ze związkami zawodowymi odnośnie pakietu socjalnego" - powiedział, cytowany w komunikacie, Inder Walia, dyrektor ds. zatrudnienia Mittal Steel.

Dodano, że najnowsza propozycja przedstawiona związkom jest zbliżona do rozwiązań uzgodnionych podczas procesu prywatyzacji Polskich Hut Stali.

"Mittal Steel liczy, że w następstwie dalszych rozmów, transakcja zostanie zawarta w ciągu najbliższych tygodni" - napisano w komunikacie.

Mittal Steel miał do 29 kwietnia wyłączność negocjacyjną przy sprzedaży huty.

Zarządy Huty Częstochowa i Towarzystwa Finansowego Silesia miały do 4 maja przedstawić ministrowi skarbu ostateczną rekomendację dotyczącą sprzedaży huty inwestorowi.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Skarbu Państwa, ministerstwo nie otrzymało informacji z TF Silesia.

2 maja wiceminister Skarbu Państwa Stanisław Speczik powiedział, iż nie wyklucza, że wyłączność negocjacyjną otrzyma konkurent Mittal Steel w przetargu - Związek Przemysłowy Donbasu.

Warunkiem rozważenia oferty ZPD miało być zaoferowanie przez nią warunków finansowych nie gorszych niż zawarte w ofercie Mittal Steel Holding.

Za Hutę Częstochowa Mittal Steel zaoferował 1,251 mld zł, a ukraiński Związek Przemysłowy Donbasu 1,108 mld zł.

Brak porozumienia Mittal Steel z pracownikami Huty Częstochowa w sprawie pakietu socjalnego, był jak powiedział Speczik jednym z powodów, dla których MSP nie zgodziło się na przejęcie Huty Częstochowa przez koncern.

Mittal Steel informował 30 kwietnia, że chce wykluczenia Związku Przemysłowego Donbasu z przetargu na zakup Huty Częstochowa zarzucając ukraińskiej firmie ingerencję w proces negocjacji ze związkami zawodowymi huty.

Tagi: huta częstochowa, hutnictwo, mittal steel, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz