Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Modlitwy branży energetycznej

0
Podziel się

Pielgrzymka energetyków rozpoczęła się w sobotę po południu spotkaniem w sali o. Kordeckiego.

Modlitwy branży energetycznej
(Stefan Maszewski/Reporter)
bEsaGfhN

Około 4 tys. pracowników branży energetycznej z całej Polski uczestniczyło w zakończonej w niedzielę na Jasnej Górze 28. Pielgrzymce Energetyków, Elektryków i Elektroników. Duchowni apelowali do nich o solidarność zawodową.

Pielgrzymka rozpoczęła się w sobotę po południu spotkaniem w sali o. Kordeckiego. Najważniejszą częścią pielgrzymki była niedzielna msza odprawiona na jasnogórskim Szczycie. Przewodniczył jej biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusz Lityński. Mszę koncelebrowali duszpasterze energetyków na czele z księdzem prałatem Jarosławem Sroką, krajowym duszpasterzem tego środowiska.

Pielgrzymi na placu przed Szczytem rozłożyli kolorowe parasole z logo swoich zakładów pracy i transparenty. Wystawili poczty sztandarowe. Zanim jednak zgromadzili się na Eucharystii na jasnogórskich błoniach, zostali powitani w archikatedrze, skąd wyruszyli w procesji na Jasną Górę.

bEsaGfhP

Bp Lityński w homilii zaapelował do zgromadzonych o solidarność. _ - Niech w waszych zakładach zwycięża solidarność, a nie tzw. wyścig szczurów, który kojarzy się tak bardzo z tymi nowymi czasami. Ten wyścig zawsze związany jest z egoizmem, który trzeba zwalczać. Nie pozwólcie na ten niszczący egoizm, wy bądźcie ludźmi solidarności, bądźcie jeden obok drugiego _ - powiedział.

_ - Czekają nas nowe wyzwania, zmagania, i będziemy nieraz w sytuacji konieczności opowiedzenia się za Bogiem lub przeciw, za krzyżem lub przeciw krzyżowi, za Kościołem lub przeciw Kościołowi, z biskupem lub przeciw biskupowi. To się już dokonuje w przestrzeni publicznej. Jesteśmy świadkami wielkich prowokacji _ - dodał hierarcha.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińscy grekokatolicy mają nową świątynię W Kijowie ponad 10 tysięcy wiernych wzięło udział w uroczystości. Pielgrzymi przybyli z całego świata.
Piesza pielgrzymka na Jasną Górę już wyruszyła Około 3 tysięcy osób wyruszyło dzisiaj w 35. Pieszej Pielgrzymce z Lublina na Jasną Górę. Mają do przejścia około 320 kilometrów; do Częstochowy dotrą 14 sierpnia.
Pielgrzymka klaunów do sanktuarium w Gwadelupie Ta pielgrzymka to tradycja cyrkowa. Artyści zwykle odpoczywają w środy, więc pielgrzymują właśnie w ten dzień.
bEsaGfiq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)