Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
250 tys. zł dla MON. Gigantyczne premie dla ludzi Macierewicza

250 tys. zł dla MON. Gigantyczne premie dla ludzi Macierewicza

MON długo zwlekał z odpowiedzią na interpelację poselską posła Krzysztofa Berejzy. W końcu ujawnił premie, jakie otrzymał MON Antoniego Macierewicza Fot. Witold Rozbicki/REPORTER
MON długo zwlekał z odpowiedzią na interpelację poselską posła Krzysztofa Berejzy. W końcu ujawnił premie, jakie otrzymał MON Antoniego Macierewicza

W sumie blisko ćwierć miliona złotych nagród przyznano w ubiegłym roku wiceministrom Ministerstwa Obrony Narodowej kierowanego przez Antoniego Macierewicza. Sam ówczesny szef resortu dostał ponad 70 tys. zł.

MON długo zwlekał z odpowiedzią na interpelację poselską posła Krzysztofa Berejzy, który pytał o nagrody dla resortów. Kiedy w końcu ujawnił wysokość przyznanych premii, nie wdawał się w szczegóły.

Nie dowiemy się więc, który wiceminister dostał jaką nagrodę. Możemy jedynie poznać sumę jaką otrzymał MON. A ta jest całkiem pokaźna. Chodzi o blisko ćwierć miliona złotych – pisze "Super Express".

Oświadczenia majątkowe posłów. Oto zarobki politycznych liderów:

 

 

Z informacji przekazanej przez obecnego wiceministra MON Wojciecha Skurkiewicza, sekretarze stanu otrzymali pulę 102,5 tys. zł. Natomiast podsekretarze musieli podzielić się kwotą 145,7 tys. zł.

Jak przypomina dziennik, również ówczesny szef resortu otrzymał za swoją pracę w 2017 roku sowitą nagrodę wysokości 70,1 tys. zł. Więcej o nagrodach dla ministrów przeczytasz w money.pl.

Politycy tłumaczą, że ministrowie i wiceministrowie zarabiają za mało. Stąd też wysokość premii nie powinna dziwić. Sprawdziliśmy i porównaliśmy zarobki pracowników administracji i przeciętnego Polaka.
mon, macierewicz, premie dla członków zarządu
Czytaj także
Polecane galerie
aga
2018-02-21 07:41
A te młode jędrne chłopaczki antoniego ile dostały po samochodziku najnowszy model z górnej półki?
mrk
2018-02-21 06:21
Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie
§.beda siedziec.
2018-02-21 06:16
Jalopy smiertelne sami ich wybraliscie,bedzie gorzej niech Dyktatura sie zakorzeni,i w wyborach zrobia przekret na co sie zanosi cwiercmozgi.Ten kto na PiS glosuje jest chory psychichnie ,albo musi isc do szkoly. jak wiekszosc PiS-makow
Pokaż wszystkie komentarze (117)