Notowania

250 tys. zł dla MON. Gigantyczne premie dla ludzi Macierewicza

Sam ówczesny szef resortu dostał ponad 70 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/REPORTER)
MON długo zwlekał z odpowiedzią na interpelację poselską posła Krzysztofa Berejzy. W końcu ujawnił premie, jakie otrzymał MON Antoniego Macierewicza

W sumie blisko ćwierć miliona złotych nagród przyznano w ubiegłym roku wiceministrom Ministerstwa Obrony Narodowej kierowanego przez Antoniego Macierewicza. Sam ówczesny szef resortu dostał ponad 70 tys. zł.

MON długo zwlekał z odpowiedzią na interpelację poselską posła Krzysztofa Berejzy, który pytał o nagrody dla resortów. Kiedy w końcu ujawnił wysokość przyznanych premii, nie wdawał się w szczegóły.

Nie dowiemy się więc, który wiceminister dostał jaką nagrodę. Możemy jedynie poznać sumę jaką otrzymał MON. A ta jest całkiem pokaźna. Chodzi o blisko ćwierć miliona złotych – pisze "Super Express".

Oświadczenia majątkowe posłów. Oto zarobki politycznych liderów:

Z informacji przekazanej przez obecnego wiceministra MON Wojciecha Skurkiewicza, sekretarze stanu otrzymali pulę 102,5 tys. zł. Natomiast podsekretarze musieli podzielić się kwotą 145,7 tys. zł.

Jak przypomina dziennik, również ówczesny szef resortu otrzymał za swoją pracę w 2017 roku sowitą nagrodę wysokości 70,1 tys. zł. Więcej o nagrodach dla ministrów przeczytasz w money.pl.

Politycy tłumaczą, że ministrowie i wiceministrowie zarabiają za mało. Stąd też wysokość premii nie powinna dziwić. Sprawdziliśmy i porównaliśmy zarobki pracowników administracjii przeciętnego Polaka.

Tagi: nagrody dla rządu, premie dla członków zarządu, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2018

NieznajomyZnów będą podwyżki bo skarbonka będzie pusta a my dajemy się nabić w butelkę co za rząd hahaha śmiechu warte a dać takiemu najniższa krajowa zobaczymy … Czytaj całość

20-02-2018

ATLASAle jaja ,,, po staremu? A CZEGO SIĘ SPODZIEWAŁEŚ SUWERENIE

20-02-2018

JkdhchmnlZa co.za wywoaniu.choroby cywizacyjnej i smierci dzieci.chorouja a.on medale odbiera.

Rozwiń komentarze (117)