Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

200 mln zł na nagrody w 2 lata rządów PiS. Najwięcej rozdał Morawiecki

144
Podziel się

Podsumowanie finansowe rządów Beaty Szydło pokazało, jak wielkie pieniądze poszły na gratyfikację dla pracowników resortowych PiS.

Najhojniejszym ministrem okazał sie obecny premier Mateusz Morawiecki
Najhojniejszym ministrem okazał sie obecny premier Mateusz Morawiecki (EAST NEWS)
bDzLiWEl

Rząd lekką ręką wydał ponad 200 mln zł na premie w resortach. Tylko w podlegającym Mateuszowi Morawieckiemu Ministerstwie Finansów na nagrody wydano 71 mln zł.

Podsumowanie finansowe rządów Beaty Szydło pokazało, jak wielkie pieniądze poszły na gratyfikację dla pracowników resortowych PiS. "Super Ekspress"sprawdził, który z ministrów miał najlżejszą rękę.

W sumie na nagrody rząd wydał 200 mln zł. Z tego znaczna część to nagrody dla Ministerstwa Finansów. Mateusz Morawiecki do najoszczędniejszych nie należał i na premie wydał 71 mln zł.

bDzLiWEn

- Istnieje ustawowy obowiązek utworzenia funduszu nagród – tłumaczy się wywołany przez "SE" do odpowiedzi resort finansów. Obowiązek oczywiście istnieje, ale nie określa kwot, jakie przeznaczają poszczególni szefowie resortów na nagrody.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki to jeden z najbogatszych polskich polityków:

Drugie miejsce po rekordziście Morawieckim zajął Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, który od listopada 2015 rozdał 60 mln zł.

bDzLiWEt

Nie wszystkie ministerstwa chętnie podzieliły się wiedzą o wydatkach na ten cel. Jak podaje SE, znacznie więcej czasu na podsumowanie nagród potrzebuje resort Kultury podlegający prof. Glińskiemu.

Z kolei MON dał sobie czas do przyszłego roku. Z informacji dziennika, do sierpnia 2017 kwota nagród od Macierewicza wyniosła około 12,7 mln zł.

bDzLiWEO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(144)
M1012
3 lata temu
Dla PiS-owców przy Władzy są Miliony Nagród ... Dla schorowanych, biednych, naprawdę potrzebujących nawet na Opiekę Społeczną NIE ma ... Służba Zdrowia "pod zdechłym Azorkiem" ... Szeregowy obywatel Nie dzieciorób nawet renty NIE dostanie bo go procedurami Uzdrawiają a On umiera ... RADUJMY się ... Idą Święta ... :-)
log
3 lata temu
i to jest to hasło wystarczy nie kraść oni robią to jawnie mówiąc że to nagrody
Spider
3 lata temu
Banda złodzieji i komunistów
bDzLiWEP
luzak 1965
3 lata temu
łatwo rozdawać cudze czyli nasze czyli moje podatnika pieniądze
qq
3 lata temu
I to jest właśnie koryto+.
...
Następna strona