Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

200 mln zł na nagrody w 2 lata rządów PiS. Najwięcej rozdał Morawiecki

144
Podziel się:

Podsumowanie finansowe rządów Beaty Szydło pokazało, jak wielkie pieniądze poszły na gratyfikację dla pracowników resortowych PiS.

Najhojniejszym ministrem okazał sie obecny premier Mateusz Morawiecki
Najhojniejszym ministrem okazał sie obecny premier Mateusz Morawiecki (EAST NEWS)

Rząd lekką ręką wydał ponad 200 mln zł na premie w resortach. Tylko w podlegającym Mateuszowi Morawieckiemu Ministerstwie Finansów na nagrody wydano 71 mln zł.

Podsumowanie finansowe rządów Beaty Szydło pokazało, jak wielkie pieniądze poszły na gratyfikację dla pracowników resortowych PiS. "Super Ekspress"sprawdził, który z ministrów miał najlżejszą rękę.

W sumie na nagrody rząd wydał 200 mln zł. Z tego znaczna część to nagrody dla Ministerstwa Finansów. Mateusz Morawiecki do najoszczędniejszych nie należał i na premie wydał 71 mln zł.

- Istnieje ustawowy obowiązek utworzenia funduszu nagród – tłumaczy się wywołany przez "SE" do odpowiedzi resort finansów. Obowiązek oczywiście istnieje, ale nie określa kwot, jakie przeznaczają poszczególni szefowie resortów na nagrody.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki to jeden z najbogatszych polskich polityków:

Drugie miejsce po rekordziście Morawieckim zajął Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, który od listopada 2015 rozdał 60 mln zł.

Nie wszystkie ministerstwa chętnie podzieliły się wiedzą o wydatkach na ten cel. Jak podaje SE, znacznie więcej czasu na podsumowanie nagród potrzebuje resort Kultury podlegający prof. Glińskiemu.

Z kolei MON dał sobie czas do przyszłego roku. Z informacji dziennika, do sierpnia 2017 kwota nagród od Macierewicza wyniosła około 12,7 mln zł.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(144)
Podan8k
5 lata temu
Rozdają podatnika pieniądze między swoimi wszystko drożeje A najniższa krajowa 1600zl i wąż tu pracuj na nich
JACULEK
5 lata temu
Istnieje ustawowy obowiązek utworzenia funduszu nagród. tylko pacany jak przychodziliście do władzy to was nagrody w starym rządzie bolały. pokazywaliście lekkie ręce tamtych rządzących. tylko że oni przez 8 lat swoich rządów tyle nie wydali co wy obłudnicy w dwa lata. pacany i tyle.
jedrek
6 lat temu
ile przypadlo pod stolem Tatusiowi
Jerry
6 lat temu
złodzieje
jerzy
6 lat temu
moja 75-letnia małżonka dostała 20 zł podwyżki swojej emerytury,musiałaby odkładać ją przez około trzydzieści lat aby osiągnąć wysokość średniej rządowej nagrody.Przecież to głównie starzy ludzie ,no i 500+ wybrali PIS.500+ już przepadło w podwyżkach a starzy ludzie dostali głodowe podwyżki emerytur. Pisowcy po kątach chichoczą ze śmiechu z tego że znowu udało im się ograć ciemny lud.
...
Następna strona