Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były ambasador Polski w USA pozwany przez MON. Napisał list o dyktaturze w Polsce

349
Podziel się:
Były ambasador Polski w USA pozwany przez MON. Napisał list o dyktaturze w Polsce
(WP.TV)
bETQjAqJ

Resort obrony poinformował we wtorek, że występuje na drogę prawną wobec byłego ambasadora RP w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa. Jak podał MON, chodzi o "kłamstwa rozpowszechniane przez Schnepfa" na temat Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ambasador Ryszard Schnepf przebywa obecnie na urlopie i wydaje się być zaskoczony doniesieniami. - Na tym etapie nie będę udział komentarza. O sprawie nic nie wiem, dowiaduję się o tym od pana - zdradza w rozmowie z money.pl dr Schnepf.

"Dyktatura pachnąca narodowym socjalizmem"

bETQjAqL

Były ambasador Polski w USA, dr Ryszard Schnepf napisał list do amerykańskich środowisk akademickich, w którym w ostrych słowach krytykuje rządy PiS.

"Wszyscy ludzie, którym zależy na liberalnej demokracji, indywidualnej wolności i prawach człowieka, powinni wiedzieć, że właśnie narodziła się nowa dyktatura. Dyktatura pachnąca narodowym socjalizmem" - można było przeczytać w liście.

Zobacz także: Armia marzeń według MON

Dla MON było to zbyt wiele. Zwłaszcza, że dr Schnepf dotknął również samego ministra Macierewicza, pisząc na temat tworzonych przez niego Wojsk Obrony Terytorialnej.

bETQjAqR

"W związku z kłamstwami rozpowszechnianymi przez Ryszarda Schnepfa jakoby Wojska Obrony Terytorialnej składały się "głównie z aktywistów rekrutowanych z nacjonalistycznych organizacji młodzieżowych (ONR), które mają przejąć kontrolę nad codziennym życiem ludności cywilnej" informujemy, że MON występuje na drogę prawną wobec autora tych kłamstw i mediów je rozpowszechniających" - głosi komunikat resortu.

MON odnosi się do tego akapitu z listu dyplomaty: "Nowo utworzona Obrona Terytorialna, złożona głównie z aktywistów rekrutowanych z młodzieżowych organizacji nacjonalistycznych (ONR) przejmie kontrolę nad codziennym życiem obywateli".

Przypomnijmy, że WOT to najmłodszy, piąty rodzaj sił zbrojnych, formalnie utworzony z początkiem bieżącego roku. Według założeń MON obrona terytorialna w 2019 r. ma liczyć 53 tys.

bETQjAqS

Były ambasador ostrzegał w swoim liście również, że "polityczna opozycja ma być całkowicie zmarginalizowana. Autonomia uniwersytetów jest zagrożona. Zagraniczne i krajowe media podzielą ten sam los w wyniku nowego prawa ograniczającego zagraniczne inwestycje w TV, prasie i radiofonii.

Jak podsumował Polska wchodzi w "kolejny ponury okres w swojej historii". Zaapelował również o pomoc w walce z "dyktaturą PiS".

bETQjArm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(349)
Wacław
4 lata temu
O byłych dziewczynach i pracodawcach mówi się dobrze albo wcale.Jeżeli jest inaczej to znaczy że mówiący nie jest gentelmenem
Green point
4 lata temu
Typowy Żyd z nowego jorku i tyle w temacie
ttt
4 lata temu
Ależ oczywiście że można mieć swoje zdanie o ile jest ono zgodne z linią polityczną PIS...
bETQjArn
Ilona
4 lata temu
Przecież jest wolność słowa, demokracja . Przecież możemy się wypowiadać , możemy głośno mówić co myślimy . Teraz jak ktoś powie własne zdanie to będzie pozew ???
olo główny
4 lata temu
Wszystkich esbeków trzeba wywalić , to nie będzie problemów. Resortowych też.
...
Następna strona