Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki na konkursie dla informatyków. Do rozwiązania m.in. problemy z dziedziny finansów

24
Podziel się:

W sobotę i w niedzielę trwa w Warszawie maraton informatyczny HackYeah, podczas którego około 3 tys. informatyków w ciągu 24 godzin spróbuje rozwiązać przygotowane dla nich zadania. Uczestników odwiedził premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu m.in. rozmawiał z programistami, którzy w trakcie dwudniowej imprezy szukają rozwiązań m.in. z dziedzin finansów, zdrowia i edukacji
Szef polskiego rządu m.in. rozmawiał z programistami, którzy w trakcie dwudniowej imprezy szukają rozwiązań m.in. z dziedzin finansów, zdrowia i edukacji (PAP/Jacek Turczyk)

"Szef polskiego rządu m.in. rozmawiał z programistami, którzy w trakcie dwudniowej imprezy szukają rozwiązań m.in. z dziedzin finansów, zdrowia i edukacji" - podaje PAP. Relacja z wydarzenia znalazła się też na Twitterze kancelarii premiera.

HackYeah to jeden z największych tego typu konkursów informatycznych na świecie. W jego trakcie zespoły programistów i innych kreatywnych uczestników spróbują stworzyć nieszablonowe, gotowe rozwiązania postawionych przed nimi problemów, będących jednocześnie zadaniami konkursowymi. Zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia.

PKO BP jest - obok m.in Orlenu, Totalizatora Sportowego, projektu GovTech Polska, czy Visy - jednym z partnerów wydarzenia. Dokładnie rzecz ujmując - platforma rozwoju innowacji "Let's Fintech with PKO Bank Polski" jest partnerem głównym hackatonu, opiekunem jednej z trzech głównych ścieżek – finanse i inwestycje, oraz autorem dedykowanego zadania w zakresie otwartej bankowości.
- chwali się bank.

- Filarem strategii PKO Banku Polskiego, który jest niekwestionowanym liderem sektora i liderem zmian technologicznych w polskiej bankowości, jest cyfryzacja. Dlatego HackYeah to dla nas naturalne miejsce, w którym chcemy zachęcać środowisko IT do wspólnego rozwiązywania wyzwań technologicznych - mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

Zobacz także: Zobacz też: Decyzja FTSE Russell. PKO BP należy do tej samej kategorii, co Apple czy Microsoft

Uczestnicy konkursu, którzy zdecydują się na rozwiązanie zadania PKO Banku Polskiego, jako pierwsi będą mogli przetestować bankowe API, czyli interfejs programowania aplikacji. Pula nagród dla zwycięzców zadania od banku to 60 tys. zł, a najlepsze pomysły mogą zostać przetestowane w systemach banku.

Celem zadania jest zbudowanie rozwiązania opartego na analizie i modelowaniu danych, które szerzej otworzy bank dla klientów oraz które pozwoli klientom lepiej zrozumieć ich sytuację finansową. Dane oraz API udostępnione na potrzeby zadania zostały przygotowane z myślą o developerach aplikacji oraz analitykach danych, którzy będą mogli skupić się na odkrywaniu wiedzy znajdującej się w transakcjach bankowych.

PKO BP

Na potrzeby zadania bank udostępnia im szeroką, zanonimizowaną bazę danych nt. transakcji bankowych, umożliwia skorzystanie z bankowego API oraz oferuje pomoc ekspertów, zaangażowanych na co dzień w prace bankowej platformy rozwoju innowacji i nowych technologii „Let`s Fintech with PKO Bank Polski!”.

Przy jej pomocy bank poszukuje i rozwija perspektywiczne rozwiązania, angażując do tego ekosystem start-upów i fintechów. Bank posiada pełną infrastrukturę umożliwiającą wdrożenia – doświadczonych ekspertów, środowisko testowe, fundusz Venture Capital oraz program akceleracji dla start-upów. Zespoły zainteresowane uczestnictwem w programie mogą do niego aplikować za pośrednictwem strony fintech.pkobp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
Program
4 lata temu
Biedak milioner wciąż walczy, aby zostać miliarderem. Znalazł nowy przeciek: informatycy.
Klawisz
4 lata temu
Szefem rządu jest Kartofel. Pinokio jest kasjerem z długim nosem i wielkimi uszami ustawianymi na wszystkie strony. Wygląda, że szykowane jest duże skubanie firm informatycznych.
Baba
4 lata temu
Programista to nie informatyk!
xxx
4 lata temu
Robi sobie tanią reklamę. Gość jest mega cyniczny.A glupki dają się wykorzystywać.
Tak było
4 lata temu
A jak z tą wodą było w latach 70, że strach było się napić, ze strumyka się piło i nikomu nic nie było.
...
Następna strona