Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki perorował o Polsce, protestujących sadowników nie wpuszczono na wiec

- My się Polski nie wstydzimy, my Polskę kochamy, my za Polskę nie przepraszamy, my za Polskę dziękujemy - mówił premier Mateusz Morawiecki w Sandomierzu. Na spotkanie nie zostali wpuszczeni niezadowoleni z działań rządu sadownicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Polak/PAP)
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Sandomierza. Wielu skandowało: "Mateusz, Mateusz". Premier zażartował, że pewnie chodzi o filmowego Mateusza.

W niedzielę w Sandomierzu odbywała się ogólnopolska konwencja Prawa i Sprawiedliwości. PiS w ten sposób zaingurowało kampanię samorządową przed wyborami zaplanowanymi na 21 października.

W spotkaniu wzięli udział premier Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Premier powiedział, że chce, aby PiS wygrało wybory samorządowe, by móc "zmieniać w samorządzie Polskę na lepsze, tak jak zmienia ją rządzie".

Morawiecki przypomniał, że partii udało się osiągnąć większe wpływy do budżetu dzięki uszczelnieniu VAT. Dodał, że PiS zamierza wprowadzić kolejne ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej. - Będzie sześć razy więcej środków na drogi lokalne niż w czasach PO-PSL - mówił również premier w Sandomierzu.

Na spotkanie próbowali wejść sadownicy, ale jak podawała na Twitterze dziennikarka TOK.FM Anna Gmiterek-Zabłocka, nie zostali na nie wpuszczeni. Chcieli oni wnieść trumnę z głową świni, co miało odnosić się do stanu polskiego rolnictwa po epidemii ASF.

Piotr Polak/PAP

Sadownicy mieli na transparentach hasło "Wolni w niewoli. Zniewoleni przez Unię Europejską i Ukrainę". Do protestujących wyszedł minister rolnictwa.

Jak pisaliśmy w money.pl, na Ukrainę trafi 70 tys. polskich sadzonek malin. Dostaną je plantatorzy na Wołyniu. - To jest patologia państwa polskiego, jak można wspierać konkurencję? - grzmią polscy rolnicy i interweniują w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Zobacz także: Biało-czerwona flaga na polskim produkcie. Tego chcą rolnicy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: konwencja pis, mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-08-2018

NIEWIDZ TVPisODBIJA MU CORAZ BARDZIEJ...

19-08-2018

zepMateuszek myśli, że ma przed sobą 38 mln głupków !

19-08-2018

zepKrzywy ryjek kłamie jak z nut, a ciemny ludek mu klapie.

Rozwiń komentarze (541)