Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

Morawiecki bierze wszystko. Premier będzie rządził państwem i jeszcze dwoma resortami

131
Podziel się:

Nie sprawdziły się przewidywania obserwatorów. Mateusz Morawiecki nikomu nie przekaże resortów rozwoju i finansów. To pierwszy przypadek w historii, kiedy szef polskiego rządu jest jednocześnie szefem dwóch resortów.

Morawiecki nie oddaje swoich resortów. Pytanie, jak długo da radę godzić obowiązki
Morawiecki nie oddaje swoich resortów. Pytanie, jak długo da radę godzić obowiązki (Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
bESOWlIl

Na dziennikarskiej giełdzie funkcjonowały nazwiska prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa na stanowisko ministra finansów oraz wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego jako potencjalnego ministra rozwoju. Kandydatem na kandydata na ministra finansów miał być także prezes PKO Zbigniew Jagiełło.

Podczas zaprzysiężenia nowego rządu okazało się jednak ostatecznie, że takich zmian nie będzie, a Morawiecki nie odda żadnego urzędu.

Zobacz także: Zobacz, jak wyglądało zaprzysiężenie Morawieckiego:
bESOWlIn

Nie jest przesądzone, że to docelowy kształt gabinetu Morawieckiego. Nowy premier zapowiedział, że ewentualne większe zmiany przeprowadzi w styczniu przyszłego roku.

Na razie premier Morawiecki nie wprowadził żadnych zmian w składzie rządu odziedziczonego po poprzedniczce. "Zamienił się" jedynie stanowiskami z Beatą Szydło, która została jednym z wicepremierów.

bESOWlIt

- To byłoby zadanie heroiczne, nadzorowanie dwóch resortów i bycie premierem - mówi money.pl Jakub Borowski ekonomista Credit Agricole. - Mamy jednak okres świąteczno-noworoczny i niewiele będzie się działo. Na dluższą metę byłby to problem - dodaje, sugerując, że to jedynie tymczasowe rozwiązanie.

Obydwa ministerstwa, którymi kieruje Morawiecki są ogromne. Łącznie realizują niemal całą politykę gospodarczą polskiego rządu. Na to zwracali uwagę komentatorzy - że Mateusz Morawiecki będzie miał problem z pogodzeniem tak wielu obowiązków.

bESOWlIO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(131)
emeryt optymi...
4 lata temu
SUPEEEER ! Tak myslałam i szczerze mówiąc, miałam nadzieję na taką decyzję. Nikt wcześniej, nikt przed Panem Morawieckim, nie znalazł tylu oszczędności dla państwa polskiego, co On własnie. Poradzi sobie. Jest młody, energiczny i ścisły umysł. Planuje swoje działania , potrafi myśleć perspektywicznie, nie to, co za przeproszeniem inni panowie ministrowie. Mam nadzieję, naprawdę wierzę, że wyłuska jakieś pieniądze dla emerytów z 40-letnim stażem, a nie tylko tych, którym nie chciało się robić i poszli na emeryturki, i nadal pracują.
adam
4 lata temu
Bardzo dobra decyzja. Ale w ramach dalszych oszczędności powinien zwolnić wszystkich ministrów i wice. I objąć wszystkie ministerstwa, za połowę tej kasy co wszyscy ministrowie. Bardzo rozsądna decyzja pod względem ekonomicznym. Tanie państwo.
PL
4 lata temu
Agentura obaliła rząd, jak w 1992, 2007...
bESOWlIP
Tom
4 lata temu
Bajka Teraz już nie ma co kraść, więc muszą napożyczać biliardy na konto narodu. No i znowu będzie z czego nakraść, a głupi naród będzie spłacał. Potem sprzedadzą nas Chińczykom i będziemy niewolnikami we własnym kraju. I taka to prawda o nowym premierze. Kolejny przekret dekady. Wow. Brawo Polska !
Sylwester
4 lata temu
Brawo. Brawo. Brawo.
...
Następna strona