Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
władimir putin
21.05.2015 16:26

Moskwa i Bagdad rozszerzają współpracę wojskową

Na Kremlu rosyjski prezydent spotyka się dziś z premierem Iraku Hajderem al-Abadim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Moskwa i Bagdad rozszerzają współpracę wojskową - poinformował prezydent Rosji Władimir Putin. Na Kremlu rosyjski prezydent spotyka się w czwartek z premierem Iraku Hajderem al-Abadim.

Jeszcze przed tą rozmową rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył, że Rosja jest gotowa dostarczać Irakowi broń. Moskwa dołoży wszelkich starań, by pomóc rządowi w Bagdadzie odeprzeć ofensywę dżihadystów - mówił dyplomata.

Bojownicy Państwa Islamskiego opanowali w weekend blisko dwustutysięczne miasto Ar-Ramadi.

W czwartek dżihadyści przejęli pełną kontrolę nad położonym w sąsiedniej Syrii miastem Palmyra. Szacuje się, że po przejęciu tego starożytnego miasta, fanatycy z Państwa Islamskiego kontrolują ponad połowę Syrii.

W odpowiedzi na działalność dżihadystów, koalicja pod przywództwem Amerykanów bombarduje zajęte przez nich tereny w Iraku i Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja deklaruje: wesprzemy Syrię. W czym? Syryjski minister powiedział, że spotkanie z Putinem było bardzo produktywne. Według niego prezydent Rosji potwierdził swą decyzję, by współpracować z władzami w Damaszku i z Asadem.
Putin gotowy znieść embargo. Przełom? - Z powodu wzajemnych sankcji wszyscy ponoszą straty, nie ma w tym niczego dobrego - komentuje Putin.
Putin czy demokracja? Chinom obojętne Tylko 22 spośród 68 zaproszonych liderów światowych przybyło do Moskwy z okazji Dnia Zwycięstwa. Xi Jinping, obok premiera Indii, to postać najważniejsza.
Tagi: władimir putin, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz