Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Może być luka w wydawaniu unijnych pieniędzy

0
Podziel się:

Przewodniczący senackiej komisji samorządu terytorialnego jest zdania, że Unia Europejska dojdzie wreszcie do porozumienia w sprawie budżetu na lata 2014-2020.

Może być luka w wydawaniu unijnych pieniędzy
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Ta rezolucja wzmocni naszych negocjatorów. Tak o wspólnym stanowisku parlamentarzystów państw Grupy Wyszehradzkiej, która obradowała w Sejmie, powiedział Janusz Sepioł.

Przewodniczący senackiej komisji samorządu terytorialnego jest zdania, że Unia Europejska dojdzie wreszcie do porozumienia w sprawie budżetu na lata 2014-2020. Polska wówczas będzie mogła zacząć wydawać unijne pieniądze już w końcu 2014 roku.
Zdaniem senatora świadczy o tym fakt zwołania przez przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya szczytu Unii Europejskiej. Janusz Sepioł powiedział, że teza, iż Rompuy nie pozwoliłby sobie na zorganizowanie spotkania, gdyby _ nie był już dogadany _, pozwala żywić nadzieję. Senator przyznaje jednak, że opóźnienie decyzji w sprawie unijnego budżetu powoduje przesunięcie całego kalendarium wydawania unijnych pieniędzy.

_ - Gdyby nie doszło do porozumienia teraz w lutym, możemy zapomnieć o roku 2014. Wtedy zaczyna się tworzyć luka między finansowaniem z jednej perspektywy finansowej a finansowaniem z następnej. To jest bardzo, bardzo groźne _ - podkreślił Janusz Sepioł.

W Sejmie zakończyło się dwudniowe spotkanie parlamentarzystów państw Grupy Wyszechradzkiej.

Na zakończenie dwudniowych obrad przedstawiciele Komisji Administracji Publicznej i Polityki Regionalnej Parlamentów Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz właściwych Komisji Parlamentu Chorwacji przyjęli wspólny dokument. Stwierdzili w nim między innymi, że wyrażają rozczarowanie z powodu przeciągającego się braku porozumienia w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister zapewnia. "Cięć już nie będzie" Resort oczekuje, że dopłaty dla polskich rolników osiągną średni poziom w UE.
Sejm przywrócił Fundusz Kościelny Posłowie przyjęli odnośną poprawkę Senatu do ustawy budżetowej.
Będzie sojusz z Paryżem? Oto wspólny cel Tematem spotkań z francuskimi politykami będzie głównie nowy budżet UE na lata 2014-2020.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)