Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP: Zamiast prywatyzacji wpłaty dywidend

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa szacuje, że tegoroczne przychody z prywatyzacji wyniosą 1 mld złotych. Znacznie więcej planuje natomiast pozyskać z tytułu dywidend - do końca września firmy, w których MSP ma udziały, wpłaciły 2,8 mld złotych.

*Ministerstwo Skarbu Państwa szacuje, że tegoroczne przychody z prywatyzacji wyniosą 1 mld złotych. Znacznie więcej planuje natomiast pozyskać z tytułu dywidend - do końca września firmy, w których MSP ma udziały, wpłaciły 2,8 mld złotych. *
"Myślę, że będzie 1 mld złotych, także dzięki sprzedaży wielkiej syntezy chemicznej" - taki poziom wpływów z prywatyzacji zapowiedział minister skarbu Wojciech Jasiński.

Jasiński dodał, że w tym roku powinno dojść do giełdowego debiutu Ruchu, a w przyszłym może zadebiutować pierwsza z grup energetycznych. MSP rozważa też giełdowy debiut innych mniejszych spółek, jednak to sprawa nadal jeszcze wymaga uzgodnień w rządzie.

W przyszłym roku nie zmieni się polityka Ministerstwa Skarbu Państwa w zakresie wpłat do budżetu z tytułu dywidend ze spółek, w których MSP ma udziały. Według ministra Jasińskiego przyszłoroczne przychody z tego tytułu powinny być na poziomie tegorocznym lub wyższym. Na początku września resort skarbu szacował, że wpływy z dywidend w tym roku wyniosły do tej pory niemal 2,8 mld zł.

Minister skarbu Wojciech Jasiński zapowiedział także kolejne zmiany w PKO BP - pełniący od kilku dni obowiązki prezesa Sławomir Skrzypek nie ma szans na powołanie na stanowisko prezesa PKO BP.

Pod koniec września rada nadzorcza PKO BP powołała Sławomira Skrzypka do pełnienia obowiązków prezesa zarządu PKO BP, nie dłużej jednak niż do 30 listopada.

Do tego czasu rada nadzorcza chce zakończyć konkurs na prezesa PKO BP. Wśród trzech kandydatów na prezesa banku nie ma obecnych członków zarządu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)