Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ncs
29.10.2012 13:43

Mucha zdecydowała, na czele NCS stanie Prymas

Minister sportu ogłosiła dzisiaj, kto zastąpi Roberta Wojtasia. Ujawniła też prawdziwy powód dymisji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Joanna Mucha ogłosiła, że następcą Roberta Wojtasia na stanowisko szefa Narodowego Centrum Sportu będzie Michał Prymas. Media spekulowały, że na to stanowisko zostanie awansowany Marcin Herra, który kierował wcześniej spółką Euro2012.pl

[Aktualizacja: godzina 14:15]

Michał Prymas był dyrektorem Biura Euro 2012 oraz wiceprezesem spółki Euro Poznań 2012. Minister sportu powiedziała, że zmiana na stanowisku szefa NCS nie dotyczy tylko sytuacji z 16 października, kiedy to nie doszło do meczu Polska-Anglia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

_ - Przede wszystkim mogę obiecać to, czego oczkuje pan premier. Mianowicie ponadstandardowe zaangażowanie - to jest coś, co jest wpisane w zakres moich obowiązków. Z pokorą i dużym zaangażowaniem przyjmuję wszystkie zadania pani minister. Wśród tych najważniejszych jest audyt techniczny lub budżet stadionu - _powiedział Prymas.

POSŁUCHAJ MICHAŁA PRYMASA:

(źródło: IAR)

Podkreśliła, że problem współpracy z Robertem Wojtasiem pojawiły się zaraz po zakończeniu mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Jej zdaniem zbyt długo trwało przygotowanie przez NCS biznesplanu po Euro 2012.

Minister Mucha powiedziała też , że to nie NCS, a Generalny Wykonawca ponosi winę za to, że budowa Stadionu Narodowego nie jest jeszcze oficjalnie zakończona, ponieważ niedostarczył określonych dokumentów.

Czytaj więcej w Money.pl
To on zapłaci głową za "basen narodowy"? Po skandalu na Stadionie Narodowym szef Narodowego Centrum Sportu straci stanowisko.
Dymisje i awanse. Mucha ujawnia Minister sportu podjęła decyzję, czyja głowa spadnie za kompromitację na Stadionie Narodowym.
"Zabrakło wyobraźni". Premier zdecydował o losie Joanny Muchy Minister sportu oddała się w ręce premiera za zalaną murawę na Stadionie Narodowym.
Tagi: ncs, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz