Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mundial w Brazylii. 863 miliony dolarów na bezpieczeństwo

0
Podziel się:

W toku przygotowań do mundialu rząd brazylijski wydał 863 miliony dolarów na dodatkowe środki bezpieczeństwa, w tym na broń dla policji niepowodującą w zasadzie skutków śmiertelnych.

Mundial w Brazylii. 863 miliony dolarów na bezpieczeństwo
(PAP/EPA)

W toku przygotowań do mundialu, który rozpoczyna się 12 czerwca i kończy 13 lipca, rząd brazylijski wydał 863 miliony dolarów na dodatkowe środki bezpieczeństwa, w tym na broń dla policji niepowodującą w zasadzie skutków śmiertelnych.

Oprócz kontynuacji w trakcie rozgrywek sportowych fali demonstracji, których uczestnicy protestowali od ubiegłego roku przeciwko wielkim wydatkom na przygotowanie mundialu, powołane przez rząd wielkie centrum koordynacyjne sił bezpieczeństwa w stolicy, Brasilii, obawia się szczególnie, jak pisze agencja EFE, argentyńskich i brytyjskich chuliganów stadionowych.

Podobne _ centra _ zostały utworzone w pozostałych jedenastu miastach brazylijskich, gdzie będą się odbywały rozgrywki.

Brazylijski minister sprawiedliwości Jose Eduardo Cardozo, nawiązując do fali masowych protestów przeciwko mundialowi, które przetoczyły się przez Brazylię i do których dochodziło w ostatnich tygodniach w Rio de Janeiro, Salvadorze i Sao Paulo, zapewnił dziś na spotkaniu z dziennikarzami, że _ nie będzie tolerował nadużycia siły ani ze strony demonstrantów, ani ze strony policji _.

Prezydent Dilma Rousseff, broniąc niezwykle wysokich wydatków na przygotowanie mundialu, przeciwko którym protestowali demonstranci, zapewniła w środę w rozmowie z dziennikarzami, że z kwoty 263 miliardów dolarów wydanych przez rząd w związku z mundialem tylko 4 miliardy wydano na inwestycje, które były wyłącznie obiektami sportowymi, podczas gdy _ reszta to wydatki na infrastrukturę _.

Dilma Rousseff zapytana, jak to się stało, że sześć na dziesięć obiektów budowanych w związku z mundialem nie zostało ukończonych, odparła: _ Nie da się zbudować linii metra w ciągu dwóch lat _.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk paraliżuje Sao Paulo przed mundialem Bezterminowy protest rozpoczęli pracownicy metra w w mieście, w którym za tydzień odbędzie się mecz inauguracyjny mistrzostw świata w piłce nożnej.
Brazylijczycy oburzeni wydatkami na mundial Opóźnienia, wielkie inwestycje i olbrzymie protesty oraz pytania o to, co społeczeństwo będzie miało z mundialu? Od wielu miesięcy trwa wielka debata publiczna w Brazylii.
Brazylijczycy nie chcą mundialu? Sondaż Mniej niż połowie (48 proc.) Brazylijczyków podoba się, że ich kraj będzie gospodarzem czerwcowych mistrzostw świata w piłce nożnej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)