Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mundial w brazylii
12.06.2014 07:23

Mundial w Brazylii. Pracownicy lotniska w Rio de Janeiro strajkują

Związki zawodowe reprezentujące pracowników, w tym personel odprawiający pasażerów i bagażowych, żądają podwyżki płac o co najmniej 5,6 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mario Roberto Durán Ortiz/CC/Wikimedia)

Domagający się podwyżek pracownicy dwóch lotnisk w Rio de Janeiro ogłosili, że w środę o północy czasu lokalnego rozpoczną 24-godzinny strajk. Dzisiaj w Sao Paulo rozpoczynają się 20. piłkarskie mistrzostwa świata.

Strajk obejmie międzynarodowe lotnisko Galeao, które - jak się oczekuje - w ciągu trwającego miesiąc mundialu będzie najbardziej obłożonym lotniskiem w kraju - donosi agencja Associated Press.

Wczoraj o północy zaczęli strajkować również pracownicy lotniska Alberto Santos-Dumonta, które obsługuje loty krajowe, w tym loty do Sao Paulo, gdzie dzisiaj zostanie rozegrany pierwszy mecz MŚ między drużyną Brazylii i Chorwacji.

Związki zawodowe reprezentujące pracowników na obu lotniskach, w tym pracowników odprawiających pasażerów i bagażowych, żądają podwyżki płac o co najmniej 5,6 proc.

Od zeszłego tygodnia Sao Paulo, największe miasto Brazylii, paraliżuje strajk pracowników metra, którzy również domagają się podwyżki płac. W nocy z poniedziałku na wtorek strajk został zawieszony do środy. Związki zawodowe nie wykluczają, że zostanie on wznowiony w czwartek, w dniu meczu inauguracyjnego.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/182/m310966.jpg ) ] (http://tech.money.pl/przemysl/artykul/pilka-na-mundial-testowana-przez-nasa-zobacz,4,0,1560836.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Piłka na Mundial testowana przez NASA. Zobacz
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/199/m97479.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mundial;w;brazylii;strajk;metra;w;sao;paulo;zawieszony;do;srody,167,0,1560487.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Strajk w Brazylii. Uderzy w mundial?
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/90/m310362.jpg ) ] (http://nauka.money.pl/artykul/mundial-bedzie-mial-wymiar-kosmiczny,29,0,1560861.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Mundial będzie miał wymiar kosmiczny
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/7/m261127.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mundial;w;brazylii;kosciol;przeciw;wloskiej;telewizji;za;spot;z;chrystusem,252,0,1560316.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Brazylijski Kościół pozwie włoską telewizję
Tagi: mundial w brazylii, rio de janeiro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz