Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mundial w Katarze w 2022 przełożony. Nie odbędzie się w lecie

0
Podziel się:

Impreza mogła być niebezpieczna dla piłkarzy i kibiców.

Mundial w Katarze w 2022 przełożony. Nie odbędzie się w lecie
(Roosewelt Pinheiro/Abr/CC/Wikipedia)

Piłkarskie mistrzostwa świata w 2022 roku nie zostaną zorganizowane w lecie. Taką decyzję podjęła FIFA. Impreza w Katarze będzie miała miejsce najprawdopodobniej na przełomie listopada i grudnia.

- _ Mundial w Katarze nie odbędzie się w czerwcu i lipcu _ - powiedział sekretarz generalney FIFA Jerome Valckew rozmowie z francuskim radiem. - _ Myślę, że odbędą się pomiędzy 15 listopada a 15 stycznia. Między 15 listopada a końcem grudnia warunki pogodowe są najlepsze, wtedy można grać w warunkach odpowiadających ciepłemu sezonowi wiosennemu w Europie, ze średnią temperaturą 25 stopni. To będą idealne warunki do gry w piłkę _ - dodał.

Kwestia terminu mundialu w Katarze była jedną z głównych wątpliwości podnoszonych po wyborze tego państwa na organizatora turnieju. Decyzję FIFA o przyznaniu organizacji turnieju Katarowi ostro krytykowano przede wszystkim ze względu na panujący tam klimat - latem temperatury dochodzą do 50 stopni Celsjusza. Organizatorzy zapewniali co prawda, że stadiony będą zadaszone i klimatyzowane, pytanie jednak, co z kibicami po wyjściu z nich...? Przedstawiciele lig europejskich nie chcieli dotąd rozmawiać o rozegraniu turnieju zimą.

Decyzji FIFA nie rozumie poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Tomaszewski. Jak mówi, przeniesienie mundialu na jesień lub zimę skomplikuje piłkarskie rozgrywki ligowe. Jego zdaniem mistrzostwa w Katarze należałoby zbojkotować, bądź przenieść do innego kraju. - _ To jest tak samo jakbyśmy igrzyska zimowe rozgrywali w lipcu, a igrzyska letnie w grudniu. Nie rozumiem tego, ale to było do przewidzenia. Od samego początku przyznanie mundialu Katarowi, jak pisały media było nieczyste. _

Szef komisji sportu Ireneusz Raś z PO jest zdania, że przesunięcie mundialu w 2022 roku nie zakłóci rozgrywek ligowych. - _ To była jedynie słuszna decyzja, skoro przyznano Katarowi organizację Mistrzostw _- przekonuje. Przyznaje też, że rozegranie turnieju w normalnym terminie byłoby niemożliwe ze względu na panujące w Katarze temperatury.

- _ Według mnie środowisko piłkarskie zaakceptuje ten plan dlatego, że rozgrywanie tego w terminie tradycyjnym mijało się z celem. Piłkarze graliby jak w szklarni - _uważa.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)