Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na co BGK obligacje? Radziwiłł wyjaśnia

0
Podziel się:

Działania banku mają stabilizować rynek długu - tłumaczy wiceminister finansów.

Na co BGK obligacje? Radziwiłł wyjaśnia
(bot.pl)

_ - Działania BGK na rynku długu mają mieć charakter stabilizujący i po normalizacji sytuacji bank może odsprzedawać obligacje lub mogą one być przedmiotem odkupu przez skarb państwa - _ poinformował w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.

Jak tłumaczy wiceminister, celem wprowadzenia możliwości zakupu przez BGK obligacji skarbowych jest stworzenie mechanizmu stabilizowania i wspierania rynku obligacji skarbowych _ w okresach niewielkich perturbacji nie związanych z oceną fundamentalną polskiego rynku długu i gospodarki _.

Po powrocie sytuacji rynkowej do normalności obligacje mogłyby być przedmiotem operacji odwrotnych - czyli sprzedaży przez BGK na rynku wtórnym - lub operacji odkupu przez budżet państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t20711.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mamy;86;6;mld;zl;dlugu;do;zaplacenia;w;2011,191,0,806079.html) Mamy 86,6 mld zł długu do zapłacenia w 2011 Według danych na koniec marca w 2011 roku do wykupu pozostaje dług o wartości 86,6 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;wymienil;waluty;by;latac;dziure;w;finansach,158,0,802462.html) Rząd wymienił waluty. By łatać dziurę w finansach Dzięki operacji nasz dług publiczny nie przekroczył drugiego progu ostrożnościowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t136249.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowy;depozyt;pozyczymy;19;mld;zl;mniej,22,0,801814.html) Nowy depozyt. Pożyczymy 19 mld zł mniej Wolne środki z konsolidacji zarządzania płynnością jednostek sektora finansów publicznych trafią w depozyt Ministra Finansów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)