Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nadchodzą dobre czasy dla Włoch. Tak twierdzi...

0
Podziel się:

Mario Monti zapowiedział, że dzięki jego rządowi kraj uniknął skolonizowania przez Europę i zachował suwerenność.

Nadchodzą dobre czasy dla Włoch. Tak twierdzi...
(Daveness_98/CC/Flickr)
bEKXjXaZ

Premier Włoch Mario Monti zapowiedział, że dzięki jego rządowi kraj uniknął _ skolonizowania _ przez Europę i zachował suwerenność. Wyraził też przekonanie, że po ostrym kryzysie finansów publicznych za kilka miesięcy dojdzie do ożywienia gospodarczego.

W przemówieniu na zjeździe włoskich rolników indywidualnych Coldiretti w Cernobbio na północy Włoch Monti oświadczył: _ Mam nadzieję, że pewnego dnia będzie można powiedzieć, że dzięki nam Włochy nie zostały skolonizowane przez Europę i zachowały swą pełną suwerenność _.

Profesor Monti mówił, że w obecnej fazie trzeba podjąć wysiłki, aby _ nic nie poszło na marne _.

bEKXjXbb

_ Teraz - dodał - można zacząć korzystać z dobrodziejstw pokonawszy to, co szkodliwe _.

Premier pytał, odnosząc się do samodzielnych kroków antykryzysowych podjętych przez Rzym, bez pomocy UE: _ Jaki wpływ na naszą ufność i na naszą radosną włoską zdolność pokonywania trudności miałoby to, gdybyśmy doznali upokorzenia, gdybyśmy poczuli się obiektywnie gorsi niż inni, musząc prosić innych, aby nas zastąpili w sprawowaniu tej władzy, która nawet w Unii Europejskiej pozostaje w rękach poszczególnych krajów? _.

_ - Nasz kraj udowodnił do tej pory, że potrafi znieść dużą koncentrację restrykcyjnych rozporządzeń, być może rozumiejąc, że była taka potrzeba _ - powiedział premier, którego rząd ekspertów pracuje od listopada zeszłego roku.

Antyrządową manifestację w Rzymie zorganizowała w sobotę lewicowa centrala związkowa Cgil, która krytykuje politykę oszczędności i dyscypliny finansowej jako wymierzoną według niej w świat pracy. Przywódczyni centrali Susanna Camusso powiedziała podczas wiecu: _ Nie trzeba było powoływać profesorów do rządu, bo i tak to wszystko poszło nie tak _.

bEKXjXbh

Koleją demonstrację lewicowych związkowców, wymierzoną w rząd Montiego, skrytykowały dwie pozostałe włoskie centrale związkowe. Uważają one, że takie protesty są szkodliwe w delikatnej fazie wychodzenia z kryzysu i uzdrawiania finansów państwa oraz krajowej dyskusji nad metodami tych działań.

Czytaj więcej w Money.pl
Protest na kopule bazyliki św. Piotra Mężczyzna spędził noc na kopule bazyliki z napisem: Pomocy! Dość Montiego, dość Europy, koniec z międzynarodowymi koncernami. Wszyscy nas wykańczacie.
Kanclerz Merkel chwali włoski program reform Szefowie rządów Niemiec i Włoch podkreślali, że są zdecydowani pogłębiać gospodarczo-polityczną integrację europejską
Chce, by długi państw strefy euro były wspólne Premier Włoch Mario Monti jest za częściowym uwspólnotowieniem długów państw walczącej z kryzysem zadłużenia strefy euro.
bEKXjXbC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)