Notowania

kraj
21.09.2017 20:53

Nadwyżka budżetu sięga 5 mld zł. Szydło: To efekt mądrej i dobrej polityki

Socjalne państwo obciążeniem? - Nam się udało - zaznaczyła premier Szydło.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
- Nadwyżka budżetu to efekt mądrej i dobrej polityki gospodarczej i finansowej, dbałości o budżet państwa oraz walki z szarą strefą - mówi Beata Szydło.

- Nadwyżka budżetu to efekt mądrej i dobrej polityki gospodarczej i finansowej, dbałości o budżet państwa oraz walki z szarą strefą - oceniła w czwartek premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że w najbliższy wtorek rząd przyjmie kolejne projekty w sprawie uszczelnienia systemu podatkowego.

Szefowa rządu była pytana w Telewizji Trwam o nadwyżkę budżetu, która - jak podał w środę resort finansów - po sierpniu wyniosła 4,9 mld zł.

- Jest to pochylenie się nad tym, co należy się polskiemu państwu, polskiemu budżetowi, czyli walka z szarą strefą, z nieuczciwymi podatnikami, uszczelnienie systemu podatkowego - tłumaczyła Szydło.

- Pan premier Morawiecki powiedział, że to jest bardzo dobry wynik na koniec sierpnia. Natomiast my jesteśmy w tej chwili w trakcie bardzo intensywnego okresu inwestycyjnego, spodziewamy się, że na koniec roku wynik finansowy będzie bardzo dobry. Natomiast w tej chwili najważniejsze są dla nas proces inwestycyjny i uszczelnianie systemu podatkowego - podkreśliła Szydło.

Oto koszt zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej:

Kolejne projekty uszczelniające

Szefowa rządu zapowiedziała, że na najbliższym posiedzeniu rządu przyjęte zostaną kolejne projekty, mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego.

- Dzisiaj rano rozmawialiśmy z premierem Morawieckim jeszcze na temat kolejnych projektów, które on przygotowuje w resorcie ze swoim zespołem, dotyczących uszczelnienia systemu podatkowego - zaznaczyła Szydło.

- Na najbliższym posiedzeniu we wtorek te projekty będą przyjęte i skierowane do parlamentu - zapowiedziała szefowa rządu.

Socjalne państwo obciążeniem? "Nam się udało"

Szydło podkreśliła, że sukces rządu opiera się m.in. na projektach i programach społecznych. - Zawsze się mówi: socjalne państwo jest obciążeniem, a nam się udało stworzyć taki system i wypracować takie projekty, w których te socjalne stają się kołem napędowym gospodarki - oceniła premier.

Jako przykład podała program 500 plus, który - jak mówiła - miał wpływ na zasobność polskich rodzin i spowodował, że "ludzie więcej kupują, mogą korzystać z usług, a te pieniądze poprzez podatki wpływają do budżetu państwa".

- Myśmy z determinacją ogromną, z całym zespołem, od początku rozpoczęli pracę i jak to w zespole czasami są różne zdania, czasami są spory, czasami są kłótnie, ale wszystko po to, żeby wypracować konsensus i nam się to udaje. Ten zespół jest drużyną i dzięki temu wygrywamy - podkreśliła premier.

Coś dla przedsiębiorców

Dodała, że priorytetem rządu są również programy dla przedsiębiorców. "Zdajemy sobie sprawę z tego, że Polska zasobniejsza, polskie rodziny bogatsze to jest też kwestia bezpieczeństwa naszego kraju - zaznaczyła premier.

Poinformowała, że na najbliższym posiedzeniu Stałego Komitetu Rady Ministrów będzie rozpatrywany pakiet Konstytucja dla Biznesu, w którym - jak mówiła - są rozwiązania kierowane dla małych przedsiębiorców.

- Obiecałam również na Forum Ekonomicznym w Krynicy, poproszona o to przez przedsiębiorców właśnie tych małych, przede wszystkim przez te firmy rodzinne, (...) że powołam taką radę ekspertów złożoną właśnie z tych małych przedsiębiorców, firm rodzinnych, przy premierze polskiego rządu - powiedziała premier.

- Dialog jest potrzebny i płaszczyzna takiej wymiany doświadczeń na pewno się przyda - podkreśliła.

Karolina Kropiwiec

Tagi: kraj, gospodarka, rząd, szydło, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2017

WojMuszę pochwalić PiS za wspaniały dobór słów i konsekwencję w przekazie. Mają jeden z najwyższych deficytów w historii a sprzedają to jako nadwyżkę. … Czytaj całość

22-09-2017

byłyPISOWIECWystarczy promować sądy za jedyne 19 mln z Moich pieniędzy (wszak jestem klientem banku,ubezpieczalni i st,benzynowej)-TAK wydajecie pieniądze na … Czytaj całość

21-09-2017

WeraW tym 4mld od Skoków czyli od nas

Rozwiń komentarze (43)