Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Imponujące nagrody dla kuratorów oświaty. "A ty nauczycielu, ile podwyżki dostałeś?"

28
Podziel się:

Ponad 30 tysięcy nagród na kuratorów oświaty na Mazowszu, jeszcze więcej w województwie zachodniopomorskim. - Złożyłam zapytania do wszystkich wojewodów w Polsce, te dane właśnie spływają - mówi money.pl posłanka PO Kinga Gajewska.

Nie tylko ministrowie. Na hojne nagrody mogli też liczyć kuratorzy oświaty
Nie tylko ministrowie. Na hojne nagrody mogli też liczyć kuratorzy oświaty (EAST NEWS)

Ponad 30 tys. zł nagród za pół roku dla kuratorów oświaty na Mazowszu, jeszcze więcej w województwie zachodniopomorskim. - Złożyłam zapytania do wszystkich wojewodów w Polsce, te dane właśnie spływają - mówi money.pl posłanka PO Kinga Gajewska.
Premie dla ministrów od kilku tygodni są jednym z głównych politycznych tematów w Polsce. Okazuje się jednak, że nie tylko najważniejsi politycy w kraju mogli liczyć na dodatkowe pieniądze. Posłanka Gajewska upubliczniła informacje o nagrodach dla kuratorów oświaty. Aurelia Michałowska, mazowiecka kurator oświaty, za drugie półrocze 2017 roku dostała ponad 12 tys. zł nagrody. Jej zastępcy - 9,7 tys. zł oraz 8,5 tys.

?Łącznie 30 320 zł #nagrody dla mazowieckich kuratorów oświaty za pół roku!!A Ty nauczycielu ile podwyżki dostałeś? #OddajcieKasę #samiswoi Czekam aż spłyną dane ze wszystkich województw... pic.twitter.com/jWN4dTYGgN

Posłanka następnie ujawniła nagrody dla szefów oświaty na Pomorzu Zachodnim. Wyszło jeszcze więcej niż na Mazowszu. Kurator dostała 15 tys. zł, zastępcy - po 10 tys zł.

Zobacz także: Zobacz także: Prezes ZNP o minister edukacji: "Antynauczycielska w swojej postawie"

- Podejrzewam, że w każdym innym województwie było podobnie. Czekam teraz na odpowiedzi z interpelacji - tłumaczy nam posłanka.

Nagrody dla kuratorów. "Widać, że to systemowe"

- Widać, że to wszystko jest systemowe. To był cały mechanizm nagród, który szedł od ministrów, przez wojewodów, do kuratorów. Nie były to przy tym żadne nagrody za osiągnięcia. A nauczycielom w tym czasie daje się podwyżki, które można nazwać jałmużną i jednocześnie zabiera się im dodatki - mówi w rozmowie z money.pl Gajewska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
Anna
4 lata temu
dostałam 132 zł, po kilku dniach jeszcze wpłynęło ok 28 zł ale dwa dni później musieliśmy te 28 zł oddać. Podobno wypłacili omyłkowo wszystkim nauczycielom w naszej szkole.
Jan S
4 lata temu
To nie są nagrody tylko zapłata za reformę edukacyjną która przyniosła więcej ZLA jak dobregp
Wrrrr
4 lata temu
Moja podwyżka 90 zł brutto. Nauczyciel . Wstydziliby się pisać że nauczyciel średnio zarabia 5 tyś. Widać jacy nauczyciele zarabiają 5 tyś.....ci siedzący na stołkach nie mający nic wspólnego z nauczycielem.
Marcysia Misi...
4 lata temu
No to już wiadomo skąd średnia pensja nauczyciela 5 800. Jak się w oświacie doda nasze 3149 i wszystkie nagrody ministerki, kuratorów i całego zastępu różnych wice, podzieli przez liczbę głów to może i wychodzi 5 tyś z okladem.
witold
4 lata temu
Dojna zmiana dba o siebie.
...
Następna strona