Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Imponujące nagrody dla kuratorów oświaty. "A ty nauczycielu, ile podwyżki dostałeś?"

Imponujące nagrody dla kuratorów oświaty. "A ty nauczycielu, ile podwyżki dostałeś?"

Nie tylko ministrowie. Na hojne nagrody mogli też liczyć kuratorzy oświaty Fot. EAST NEWS
Nie tylko ministrowie. Na hojne nagrody mogli też liczyć kuratorzy oświaty
Ponad 30 tys. zł nagród za pół roku dla kuratorów oświaty na Mazowszu, jeszcze więcej w województwie zachodniopomorskim. - Złożyłam zapytania do wszystkich wojewodów w Polsce, te dane właśnie spływają - mówi money.pl posłanka PO Kinga Gajewska.
Premie dla ministrów od kilku tygodni są jednym z głównych politycznych tematów w Polsce. Okazuje się jednak, że nie tylko najważniejsi politycy w kraju mogli liczyć na dodatkowe pieniądze. Posłanka Gajewska upubliczniła informacje o nagrodach dla kuratorów oświaty. Aurelia Michałowska, mazowiecka kurator oświaty, za drugie półrocze 2017 roku dostała ponad 12 tys. zł nagrody. Jej zastępcy - 9,7 tys. zł oraz 8,5 tys.

Posłanka następnie ujawniła nagrody dla szefów oświaty na Pomorzu Zachodnim. Wyszło jeszcze więcej niż na Mazowszu. Kurator dostała 15 tys. zł, zastępcy - po 10 tys zł.

Zobacz także: Prezes ZNP o minister edukacji: "Antynauczycielska w swojej postawie"


 

- Podejrzewam, że w każdym innym województwie było podobnie. Czekam teraz na odpowiedzi z interpelacji - tłumaczy nam posłanka.

Nagrody dla kuratorów. "Widać, że to systemowe"

- Widać, że to wszystko jest systemowe. To był cały mechanizm nagród, który szedł od ministrów, przez wojewodów, do kuratorów. Nie były to przy tym żadne nagrody za osiągnięcia. A nauczycielom w tym czasie daje się podwyżki, które można nazwać jałmużną i jednocześnie zabiera się im dodatki - mówi w rozmowie z money.pl Gajewska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Anna
2018-04-29 22:43
dostałam 132 zł, po kilku dniach jeszcze wpłynęło ok 28 zł ale dwa dni później musieliśmy te 28 zł oddać. Podobno wypłacili omyłkowo wszystkim nauczycielom w naszej szkole.
Jan S
2018-04-27 17:52
To nie są nagrody tylko zapłata za reformę edukacyjną która przyniosła więcej ZLA jak dobregp
Wrrrr
2018-04-27 09:38
Moja podwyżka 90 zł brutto. Nauczyciel . Wstydziliby się pisać że nauczyciel średnio zarabia 5 tyś. Widać jacy nauczyciele zarabiają 5 tyś.....ci siedzący na stołkach nie mający nic wspólnego z nauczycielem.
Pokaż wszystkie komentarze (28)