Notowania

wiadomości
26.04.2018 12:11

Imponujące nagrody dla kuratorów oświaty. "A ty nauczycielu, ile podwyżki dostałeś?"

Ponad 30 tysięcy nagród na kuratorów oświaty na Mazowszu, jeszcze więcej w województwie zachodniopomorskim. - Złożyłam zapytania do wszystkich wojewodów w Polsce, te dane właśnie spływają - mówi money.pl posłanka PO Kinga Gajewska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Nie tylko ministrowie. Na hojne nagrody mogli też liczyć kuratorzy oświaty

Ponad 30 tys. zł nagród za pół roku dla kuratorów oświaty na Mazowszu, jeszcze więcej w województwie zachodniopomorskim. - Złożyłam zapytania do wszystkich wojewodów w Polsce, te dane właśnie spływają - mówi money.pl posłanka PO Kinga Gajewska.
Premie dla ministrów od kilku tygodni są jednym z głównych politycznych tematów w Polsce. Okazuje się jednak, że nie tylko najważniejsi politycy w kraju mogli liczyć na dodatkowe pieniądze. Posłanka Gajewska upubliczniła informacje o nagrodach dla kuratorów oświaty. Aurelia Michałowska, mazowiecka kurator oświaty, za drugie półrocze 2017 roku dostała ponad 12 tys. zł nagrody. Jej zastępcy - 9,7 tys. zł oraz 8,5 tys.

?Łącznie 30 320 zł [ #nagrody ]( https://twitter.com/hashtag/nagrody?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw ) dla mazowieckich kuratorów oświaty za pół roku!!A Ty nauczycielu ile podwyżki dostałeś? [ #OddajcieKasę ]( https://twitter.com/hashtag/OddajcieKas%C4%99?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw ) [ #samiswoi ]( https://twitter.com/hashtag/samiswoi?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw ) Czekam aż spłyną dane ze wszystkich województw... [ pic.twitter.com/jWN4dTYGgN ]( https://t.co/jWN4dTYGgN )

Posłanka następnie ujawniła nagrody dla szefów oświaty na Pomorzu Zachodnim. Wyszło jeszcze więcej niż na Mazowszu. Kurator dostała 15 tys. zł, zastępcy - po 10 tys zł.

Zobacz także: Prezes ZNP o minister edukacji: "Antynauczycielska w swojej postawie"

- Podejrzewam, że w każdym innym województwie było podobnie. Czekam teraz na odpowiedzi z interpelacji - tłumaczy nam posłanka.

Nagrody dla kuratorów. "Widać, że to systemowe"

- Widać, że to wszystko jest systemowe. To był cały mechanizm nagród, który szedł od ministrów, przez wojewodów, do kuratorów. Nie były to przy tym żadne nagrody za osiągnięcia. A nauczycielom w tym czasie daje się podwyżki, które można nazwać jałmużną i jednocześnie zabiera się im dodatki - mówi w rozmowie z money.pl Gajewska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-04-2018

NewuserAle na zasiłki dla osób niepełnosprawnych "pieniędzy nie ma". Dziękuję za uwagę.

26-04-2018

chcwdTo teraz jeszcze informacje ile dostawali nagród za rządów PO.

26-04-2018

No!Śpieszcie się kochać wyborców. Tak szybko odchodzą. :))

Rozwiń komentarze (28)