Notowania

pieniądze
27.04.2018 07:14

Nagrody dla urzędników. Rządzący mają gest

Tylko w Ministerstwie Finansów przyznano 2450 nagród na kwotę blisko 36 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Pacewicz)
Tylko w Ministerstwie Finansów przyznano 2450 nagród na kwotę blisko 36 tys. zł

Najniższe nagrody w służbie cywilnej to zaledwie 100 zł, ale ich górna półka to już 35 tys. zł. Wygląda na to, że niemal wszyscy polscy urzędnicy mają szczególne osiągnięcia w pracy.

Nagrodę w służbie cywilnej można dostać kilka razy w roku –pisze "Rzeczpospolita”. Jednak zgodnie z ustawą, nagrody przyznaje się jedynie "za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej". Tymczasem w Polsce, jak sprawdziła Rzeczpospolita, dostaje je niemal każdy urzędnik.

Jak zauważa na łamach dziennika prof. Jakub Stelina, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, stały się one kolejnym stałym składnikiem wynagrodzenia.

– W ten sposób wypacza się sens nagród. Dostają je ci, którzy nie podpadną przełożonemu. Dawno przestały działać mobilizująco - zaznacza prof. Stelina.

Przyznaje jednak, że może mieć to związek z niskimi płacami w urzędach, które nawet z nagrodami nie są zadowalające.

*Ujawnił nagrody polityków teraz boi się o rodzinę, dostaje pogróżki: *

O ile pensje w służbie cywilnej wymagają podwyższenia, pisze "Rzeczpospolita", o tyle można by się zastanawiać nad sensownością działania gabinetów politycznych. Zwłaszcza, że koszt ich funkcjonowania to nawet 6 mln zł rocznie. Ich członkowie w zeszłym roku dostali 1,3 mln zł nagród.

- Między innymi dlatego po raz kolejny złożyliśmy w Sejmie projekt ustawy likwidującej gabinety w ministerstwach – stwierdza na łamach "Rz” Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pieniądze, nagrody, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-04-2018

Typ spode łbaA ja mam bekę z tego. W czasie komuny cała była opozycja antykomunistyczna jak Wałęsa, Mazowiecki, Kuroń, Tusk, bracia Kaczyńscy, Geremek czy … Czytaj całość

27-04-2018

choreA dla tych biednych, niepełnosprawnych ludzi co strajkują w Sejmie to pieniędzy nie ma. Aż serce pęka jak się patrzy na to nieszczęście z jakim Ci … Czytaj całość

28-04-2018

kaczordupaBo to jest rząd złodziej i oszustów!!!! takiego dziadostwa jeszcze nigdy w rządzie nie było!!

Rozwiń komentarze (107)