Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Lista najbogatszych. Nie mają jeszcze czterdziestki, a już miliony na koncie

Lista najbogatszych. Nie mają jeszcze czterdziestki, a już miliony na koncie

Majątek Kulczyków wyceniany jest na 15,3 mld zł Fot. EAST NEWS
Majątek Kulczyków wyceniany jest na 15,3 mld zł
Listę najmłodszych najbogatszych otwierają Kulczykowie. Zamyka debiutująca w tym zestawieniu Ewa Chodakowska z 49 mln zł na koncie. W zestawieniu znalazł się także Polak, który ma zatrzymać Amazona, jeden z największych producentów leków, czy tajemniczy przedsiębiorca, który milionerem został już w wieku 11 lat.

Aby znaleźć się na liście najbogatszych przed czterdziestką magazynu "Wprost", trzeba było mieć co najmniej 49 mln zł. To blisko o połowę więcej niż przed rokiem.

Na czele rankingu po raz ostatni razem – rodzeństwo Dominika i Sebastian Kulczykowie. Ostatni, ponieważ w przyszłym roku spadkobierczyni fortuny Jana Kulczyka nie spełni kryteriów wiekowych. Jej młodszy brat na liście może figurować jeszcze przez kolejne 3 lata. Majątek Kulczyków wyceniany jest na 15,3 mld zł.

Zaraz po nich, z majątkiem 3,4 mld zł, znalazł się 36-letni Piotr Szulczewski. To człowiek, o którym mówi się, że ma zatrzymać Amazona. Jego Wish, jest obecnie czwartym największym internetowym sklepem w skali świata. W sprzedaży wyprzedzają go jedynie Ebay, Alibaba oraz właśnie Amazon. Aplikacja Wish skanuje internet w poszukiwaniu najniższych cen i podpowiada, co jeszcze może zainteresować klienta posługując się jego wyborami w sieci. Szulczewski zatrudnia dziś 3,4 tys. pracowników na całym świecie.

Na podium znalazł się również 32-letni Tomasz Domagała z majątkiem szacowanym na 2,1 mld zł. To jak zauważa "Wprost", najmłodszy polski miliarder. Jest właścicielem firmy inwestycyjnej TDJ, którą wycenia się na 2 mld zł. W portfelu ma również górnicze spółki giełdowe FAMUR i Kopex oraz odlewnię PGO czy firmę Zament Industry dostarczającą urządzenia i konstrukcje dla przemysłu. Niedawno Domagała zainwestował również w polskie start-upy. Za pośrednictwem funduszu TDJ Pitango Ventures zamierza wpompować w nie 55 mln dol.

Milionerzy w Top 10

W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazł się Wojciech Furman i Tomasz Furman z majątkiem 1,4 mld zł. Synowie Andrzeja Furmana, założyciela Aflofarmu – jednego z głównych producentów leków w kraju – do tej pory klasyfikowani byli we trzech. Najstarszy z braci - Jacek, przekroczył jednak czterdziestkę i nie łapie się do zestawienia młodych milionerów.

Kooperatywy spożywcze. Alternatywa dla marketów?

 

 

Za sterami Oknoplastu stoi szósty najbogatszy spośród najmłodszych – Mikołaj Placek. Firma założona przez jego ojca przyniosła mu 690 mln zł. Polski producent inwestuje nie tylko w kraju, ale też w Niemczech, Francji i Włoszech.

Edgar Łukasiewicz to milioner niemal z urodzenia. W wieku 11 lat odziedziczył po zmarłym ojcu Mariuszu Łukasiewiczu – twórcy Lukas Banku - ogromny spadek. 24-letni milioner należy do tajemniczych przedsiębiorców, o których pisaliśmy w money.pl. Unika mediów i rozgłosu. Bardzo dba o prywatność i nawet nie ujawnia wizerunku.

Debiutantem w Top 10 oraz 100 najbogatszych rankingu "Wprost" jest Jan Wróblewski. To czołowy gracz w condohotelingu – czyli biznesu na styku finansów, turystyki i nieruchomości. 32-latek nad Bałtykiem buduje hotele i apartamenty. Dzięki firmie Zdrojowa Invest zarobił 500 mln zł, a jego koncepty architektoniczne zdobywają nagrody w konkursach.

30-letni Mateusz Juroszek, jest współudziałowcem i prezesem rodzinnej firmy STS – największej bukmacherskiej firmie w kraju i oficjalnego sponsora naszej reprezentacji. Juroszek zgromadził na swoim koncie 450 mln zł i "Wprost" sklasyfikował go na 9. pozycji listy milionerów przed czterdziestką.

Pierwszą dziesiątkę zamyka Marek Kamola, inwestor giełdowy posiadający udziały w czterech spółkach: Miraculum, Digital Avenue, firmie doradczej ComPress oraz MultiSport Benefit System. On również nie afiszuje się medialnie. 37-letni przedsiębiorca ma na koncie 318 mln zł.

Sławy na liście

Na całej liście 40 najbogatszych przed czterdziestką znajdują się również sławy. Z majątkiem 251 mln zł, na 15. pozycji listy "Wprost", uplasował się 33-letni koszykarz NBA Marcin Gortat.

Trzy miejsca wyżej znajdziemy Roberta Lewandowskiego, najlepiej zarabiającego polskiego sportowca. Według szacunków posiada on majątek wysokości 271 mln zł. 30-letnia Agnieszka Radwańska zajęła 26. lokatę z 96 mln zł.

Czterdziestkę najlepiej zarabiających Polaków przed czterdziestką zamyka królowa fitnessu 35-letnia Ewa Chodakowska. Jej majątek oparty o spółkę Bebio wylicza się na 49 mln zł. Trenerka zarabia nie tylko na książkach i filmach, ale prowadzi również sklep ze sprzętem do fitnessu, zdrową żywnością i suplementami.

kulczyk, lewandowski, sebastian kulczyk, chodakowska, dominika kulczyk
Czytaj także
Polecane galerie
María José
2018-06-16 12:23
Get rich today and take the risk of transforming your own life.Try and get an ATM card blank today (CLIFFORD JACKSON) of cliffordhackerspays@­gmail.­com and be among the lucky ones who are benefiting from this card. This ATM card in white set is capable of hacking into any ATM anywhere in the world. I have to know about this ATM card when I was looking for work online about a month ago..It has really changed my life forever and now I can say I'm rich because I am a living testimony. The less money I get in a day with this card is $ 8,000.Every now and then keep pumping money into my account. Although illegal, there is no risk of being caught, as it is programmed so that it can not track, but also has a technique that makes it impossible for the CCTV to detect you..For details on how to get yours today, email hackers: cliffordhackerspays@­gmail.­com
FIFOCapitals@gmail.com
2018-04-01 11:48
Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com
EllinasFinances@gmail.com
2018-04-01 11:45
Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: EllinasFinances@gmail.com
Pokaż wszystkie komentarze (22)