Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Najnowszy nabytek PKP Intercity zrobił ponad 1000 kursów

0
Podziel się:

Miesiąc od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy, najnowszy nabytek PKP Intercity, czyli składy Flirt3 mają na koncie ponad 1000 zrealizowanych kursów, około 600 tys. przejechanych kilometrów i ponad 217 tys. pasażerów na pokładach - informuje przewoźnik.

Najnowszy nabytek PKP Intercity zrobił ponad 1000 kursów
(Wojciech TRACZYK)

Największą popularnością cieszyły się połączenia pomiędzy Warszawą i Bydgoszczą, Krakowem i Szczecinem czy Krakowem i Bydgoszczą. Składy Flirt3 wyprodukowane zostały przez konsorcjum Stadler Polska - NEWAG SA. Każdego dnia 16 składów obsługuje 32 połączenia kategorii InterCity (IC), a 4 pojazdy pozostają w rezerwie.

Na pokładach pociągów podróżowało blisko 1700 dzieci, przewieziono 88 rowerów i 758 zwierząt. 60 proc. pasażerów, którzy kupowali bilet na połączenie obsługiwane pociągami Flirt3 zdecydowała się na jego zakup w tradycyjnej kasie, a 33 proc. dokonało transakcji przez internet.

W sumie PKP Intercity ma 20 Flirtów3. Tyle samo miało już jeździć po Polsce składów typu Dart wyprodukowanych przez Pesę, ale opóźnienia sprawiły, że na razie jest ich tylko pięć.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)