Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najnowszy nabytek PKP Intercity zrobił ponad 1000 kursów

0
Podziel się:

Miesiąc od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy, najnowszy nabytek PKP Intercity, czyli składy Flirt3 mają na koncie ponad 1000 zrealizowanych kursów, około 600 tys. przejechanych kilometrów i ponad 217 tys. pasażerów na pokładach - informuje przewoźnik.

Najnowszy nabytek PKP Intercity zrobił ponad 1000 kursów
(Wojciech TRACZYK)

Największą popularnością cieszyły się połączenia pomiędzy Warszawą i Bydgoszczą, Krakowem i Szczecinem czy Krakowem i Bydgoszczą. Składy Flirt3 wyprodukowane zostały przez konsorcjum Stadler Polska - NEWAG SA. Każdego dnia 16 składów obsługuje 32 połączenia kategorii InterCity (IC), a 4 pojazdy pozostają w rezerwie.

Na pokładach pociągów podróżowało blisko 1700 dzieci, przewieziono 88 rowerów i 758 zwierząt. 60 proc. pasażerów, którzy kupowali bilet na połączenie obsługiwane pociągami Flirt3 zdecydowała się na jego zakup w tradycyjnej kasie, a 33 proc. dokonało transakcji przez internet.

W sumie PKP Intercity ma 20 Flirtów3. Tyle samo miało już jeździć po Polsce składów typu Dart wyprodukowanych przez Pesę, ale opóźnienia sprawiły, że na razie jest ich tylko pięć.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)