Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w izraelu
09.07.2014 07:43

Nalot Izraela na Strefę Gazy. Są zabici

Liczba zabitych ostatnich izraelskich ataków wzrosła tym samym do 22. Wśród ofiar jest 7 dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/MOHAMMED SABER)

1/9

fot: PAP/EPA/ABIR SULTAN

Izraelskie lotnictwo dokonało ataku na Beit Hanun, w rezultacie którego zginął jeden z lokalnych dowódców organizacji Islamski Dżihad i 5 innych osób - poinformowały palestyńskie źródła medyczne i władze Strefy.

Według lokalnych mediów i władz Strefy Gazy, izraelskie samoloty zaatakowały jeden z domów w mieście Beit Hanun, w północnej części Strefy Gazy.

Śmierć miał ponieść Hafez Hamad, dowódca Islamskiego Dżihadu w tym mieście, jego dwaj bracia i rodzice. Zginęła też niezidentyfikowana kobieta, która przebywała w zaatakowanym budynku.

Rzeczniczka armii izraelskiej odmówiła podania bliższych informacji na temat tego nalotu.

Liczba ofiar śmiertelnych ostatnich izraelskich nalotów na Gazę, rozpoczętych we wtorek, wzrosła w ten sposób do 22. Według źródeł palestyńskich zginęło 4 bojowników Hamasu, jeden z przywódców Islamskiego Dżihadu oraz 17 cywilów, w tym 7 dzieci.

Wcześniej izraelskie władze wojskowe poinformowały, że nie ma doniesień, by wystrzelone we wtorek wieczorem ze Strefy Gazy na terytorium Izraela rakiety o dalekim zasięgu spowodowały ofiary w ludziach. Celem tych rakiet były Tel Awiw, Jerozolima i inne duże izraelskie miasta.

Obecna eskalację konfliktu palestyńsko-izraelskiego zainicjowało zamordowanie trzech uprowadzonych 12 czerwca na Zachodnim Brzegu nastoletnich Izraelczyków oraz dokonane w ubiegłym tygodniu, najprawdopodobniej z zemsty, zabójstwo nieletniego Palestyńczyka.

Zdaniem analityków, obecna eskalacja konfliktu grozi destabilizacją sytuacji na całym Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama walczy z nielegalną emigracją Amerykański prezydent poprosił Kongres o dodatkowe 3,7 miliarda dolarów na ten cel.
Brytyjczycy zabiorą Francji umowę na 15 mld? - _ Zawsze zdecydowanie wierzyliśmy w zalety bojowe Eurofightera i jego potencjał. Jest on zawsze do dyspozycji dla tych krajów, które są w stanie i chcą go zakupić _ - mówił dziś szef brytyjskiego MSZ.
Włochy chcą pomocy Unii, Unia mówi "nie" Włoskie MSW nie chce samo odpowiadać za patrolowanie Morza Śródziemnego.
Tagi: konflikt w izraelu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz