Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napieralski chce koalicji z PO nawet bez Tuska. A Tusk...

0
Podziel się

Szef SLD deklaruje, że do negocjacji może dojść nawet wówczas, gdy Platforma nie wygra wyborów.

Napieralski chce koalicji z PO nawet bez Tuska. A Tusk...
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDTGvXxh

aktualizacja 14.55

Grzegorz Napieralski deklaruje, że jego ugrupowanie jest gotowe do powyborczych rozmów o koalicji z Platformą Obywatelską.

Przewodniczący SLD, odnosząc się do wczorajszych słów premiera, oświadczył, że do negocjacji z PO może dojść nawet wówczas, gdy PO nie wygra wyborów.

_ - Jestem gotowy rozmawiać z Platformą nawet bez Donalda Tuska, tak by projekt czwartej RP nigdy nie powrócił - _powiedział Napieralski.

bDTGvXxj

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

Tusk powiedział, że jeśli PO nie wygra październikowych wyborów parlamentarnych, nie powinna się ubiegać o tworzenie nowego rządu. Przychodzą bardzo ciężkie czasy w Europie. Dlatego każdy, kto chce mieć mandat do rządzenia, musi mieć bardzo silny mandat od wyborców. Przyszły rząd mogą tworzyć wyłącznie ci, którzy taki mandat uzyskają. Jeśli PO nie wygra wyborów, nie powinna ubiegać się o tworzenie nowego rządu - mówił szef rządu.

Napieralski ocenił deklarację premiera jako ważną. _ Jeżeli tak się stanie i PO przegra choćby o pół procenta, to będzie przegrana Donalda Tuska, ale nie może to być przegrana Polski _ - powiedział szef SLD na krótkim briefingu.

_ - Przypominam projekt IV RP. Kiedy oddaliśmy władzę w Polsce w 2005 roku, SLD zostawił budżet w dobrej kondycji, wprowadziliśmy Polskę do UE, był wzrost gospodarczy. Co wydarzyło się, kiedy pojawił się projekt IV RP? _ - mówił lider Sojuszu. _ Zobaczcie, co może wydarzyć się, kiedy odbudowany zostanie projekt IV RP w czasie kryzysu _ - dodał.

bDTGvXxp

Premier: Wyborcy zdecydują

Premier odpowiada, że dopiero po wyborach będzie można mówić o tym, kto będzie w Polsce rządził. Podczas briefingu prasowego szef rządu dodał, że w jego ocenie, tylko zwycięstwo daje moralne prawo do ubiegania się o władzę w kraju.

- _ O tym, kto będzie w Polsce rządził zdecydują wyborcy, a nie jakieś szacher-macher _ - mówi premier.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Donald Tusk w ten sposób odniósł się do słów Grzegorza Napieralskiego, który zadeklarował chęć rozmów z Platformą Obywatelską po wyborach na temat przyszłej koalicji rządowej. Zdaniem szefa SLD Grzegorza Napieralskiego, nie można dopuścić do odrodzenia projektu IV RP.

bDTGvXxq
O kampanii wyborczej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t156722.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/co;dalej;z;szesciolatkami;kaczynski;namawia;,181,0,912309.html) Co z sześciolatkami? Kaczyński namawia.... Prezes PiS przedstawił propozycje dla minister edukacji Katarzyny Hall. Dotyka setek tysięcy dzieci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t20798.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/olejniczak;straszy;rolnikow;przez;po;doplaty;nie;wzrosna,160,0,910752.html) Olejniczak straszy: rolnicy stracą przez PO Eurodeputowany wytknął Markowi Sawickiemu, że mimo obietnic, rolnicy nie dostaną więcej pieniędzy z Brukseli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;wyzywa;kaczynskiego;na;debate,94,0,910686.html) Pawlak wyzwał Kaczyńskiego. Chce... _ Mam wrażenie, że PiS pogodził się z przegraną i to będą najbardziej stracone głosy _ - prowokuje prezes PSL.
bDTGvXxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)