Notowania

wiadomości
14.02.2017 11:21

NATO więcej wydaje na obronność. Polska wśród czterech krajów

Kraje członkowskie NATO podniosły w ubiegłym roku wydatki na obronność - poinformował o tym sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. W czasie konferencji prasowej w kwaterze głównej NATO Jens Stoltenberg poinformował, że w 2016 roku kraje członkowskie podniosły wydatki na obronność o 3,8 procent czyli około 10 miliardów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DVIDSHUB/Flickr)

Kraje członkowskie NATO podniosły w ubiegłym roku wydatki na obronność - poinformował o tym sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. W czasie konferencji prasowej w kwaterze głównej NATO Stoltenberg poinformował, że w 2016 roku kraje członkowskie podniosły wydatki na obronność o 3,8 procent, czyli około 10 miliardów dolarów.

W 2014 i 2016 roku na szczytach Sojuszu kraje członkowskie zobowiązały się do przeznaczania co najmniej 2 procent PKB na obronność. Według poprzednich danych przekazywanych przez NATO, kryterium to spełniają na razie jedynie cztery kraje, w tym Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Polska.

Sprawa będzie też jednym z tematów rozmów ministrów obrony krajów NATO. Spotkanie rozpoczyna się w środę. Weźmie w nim udział m.in. nowy amerykański sekretarz obrony James Mattis.

Zwiększenie wydatków na obronność to konsekwencja działań Rosji na Krymie i we wschodniej Ukrainie. O większe inwestycje do europejskich sojuszników apelowały też Stany Zjednoczone. Więcej czytaj tutaj.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2017

SkinheadZalosni sa ci amerykanie na sile chca wygladac jak WAFFEN SS a tak naprawde sa zalosna podrobka. ORIGINAL JEST TYLKO JEDEN.

14-02-2017

lukas123Zwiekszamy wydatki na armie, super! W naszych relaiach znaczy wiecej pulkownikow i funkcjonariuszy MON beda mieli duze domy i niemieckie samochody. A … Czytaj całość

15-02-2017

na chłopski rozumBzdury, pani autorko Anno Frankowska! Żadne tam przez Rosję, jak sugeruje tytuł na stronie głównej. Wydatki Moskwy na armię są dziesięciokrotnie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)