Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NATO wzmocni siły na wschodzie? Niemcy przeciwni

0
Podziel się:

Ponad trzy czwarte Niemców (77 procent) jest przeciwnych wzmocnieniu sił wojskowych na wschodnich rubieżach NATO w reakcji na aneksję Krymu przez Rosję.

NATO wzmocni siły na wschodzie? Niemcy przeciwni
(Cezary Piwowarski/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Ponad trzy czwarte Niemców (77 procent) jest przeciwnych wzmocnieniu sił wojskowych na wschodnich rubieżach NATO w reakcji na aneksję Krymu przez Rosję - wynika z sondażu Politbarometer opublikowanego przez telewizję publiczną ZDF.

Jedynie 15 procent ankietowanych popiera propozycje wzmocnienia wschodniej flanki sojuszu. Takiego gestu solidarności oczekują między innymi kraje bałtyckie, obawiające się w związku z działaniami Rosji o swoje bezpieczeństwo. Ewentualne wzmocnienie obecności sojuszu w Europie Wschodniej ma być w przyszłym tygodniu tematem obrad ministrów spraw zagranicznych krajów NATO.

53 proc. Niemców jest bardzo zaniepokojonych polityką prezydenta Rosji Władimira Putina. 46 proc. nie widzi powodów do niepokoju z tego powodu.

Z sondażu wynika, że Niemcy pozbyli się złudzeń co do polityki rosyjskiej. Tylko 41 proc. uczestników ankiety uważa, że Putin zadowoli się aneksją półwyspu krymskiego. 49 proc. jest zdania, że Moskwa będzie próbować przyłączyć dalsze terytoria położone w pobliżu jej granic.

Sondaż przeprowadził instytut badania opinii publicznej Forschungsgruppe Mannheim. Wzięło w nim udział 1255 przypadkowo dobranych osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)