Notowania

cmentarze
08.06.2013 19:04

Necroexpo. Międzynarodowe targi wystartowały

100 wystawców z 6 krajów Europy prezentuje swoje produkty podczas największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów pogrzebowych Necroexpo, które od wczoraj trwają się w Kielcach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

100 wystawców z 6 krajów Europy prezentuje swoje produkty podczas największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów pogrzebowych _ Necroexpo _, które od wczoraj trwają się w Kielcach. Zdaniem prezesa Targów Kielce wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jak powiedział dzisiaj prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń, targi pogrzebowe _ to wystawa zupełnie niszowa, ale ciesząca się dużym zainteresowaniem, głównie wśród przedsiębiorców z tej branży _.

Podczas tegorocznej wystawy można zobaczyć między innymi oryginalne motocykle do przewozu trumien oraz urny ze szlifowanymi, szklanymi kryształkami. Na wystawie prezentują się także producenci samochodów adaptowanych na karawany. Nie brakuje ofert krematoriów oraz firm specjalizujących się w różnego rodzaju dekoracjach.

Organizatorzy tegorocznych targów przygotowali także szkolenia dla administratorów i zarządców cmentarzy oraz przedsiębiorców pogrzebowych. Oprócz wystawców z Polski w tym roku do Kielc przyjechały m.in. firmy z Belgi, Włoch, Hiszpanii, Niemiec oraz Szwecji.

Targi _ Necroexpo _ organizowane są co dwa lata. Jak informuje biuro prasowe Targów Kielce poprzednią edycję odwiedziło około 1,5 tys. gości z 20 krajów, nie tylko europejskich. Obecna edycja jest już piątą odsłoną wystawy.

Współorganizatorem Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej _ Necroexpo _ w Kielcach jest Polska Izba Pogrzebowa. Targi Kielce należą do jednych z największych centrów wystawienniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Prawie sto procent akcji spółki należy do miasta Kielce. W lutym prezes Targów Kielce ogłosił, że spółka zamierza zadebiutować na warszawskiej giełdzie pod koniec 2013 lub wiosną 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowa liczba wystawców i dobra pogoda Rekordowa liczba ponad 150 wystawców, przede wszystkim producentów sprzętu ogrodniczego, sadzonek drzew czy kwiatów zaprezentuje w niedzielę swoją ofertę na VIII Targach Ogrodniczych "Pamiętajmy o ogrodach" w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie).
Zginęło 65 osób. Państwo nie odpowiedziało Skarb Państwa nie odpowiedział na propozycję ugody złożoną przez pełnomocnika blisko 200 poszkodowanych w katastrofie hali Międzynarodowych Targów Katowickich.
Merkel spotkała się z Putinem. Oto powód Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin otworzyli w Hanowerze Międzynarodowe Targi Przemysłowe.
Tagi: cmentarze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz